عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم:

جامعه زمانی می تواند در بعد دینی و معنوی رشد کند که مراکز علمی ما آمیخته با معارف قرآن باشد

24 آبان 1399 ساعت 23:39

به مناسبت هفته قرآن و عترت محفل انس با قرآن از سوی دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار شد.


به گزارش ایحا، به مناسبت هفته قرآن و عترت محفل انس با قرآن با قرائت زیبای محمدهادی تسلیمیان کارشناس فرهنگی دانشکده و تفسیر حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول هادیان شیرازی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به صورت حضوری و مجازی با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار شد.
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین هادیان با توجه به آیه سی از سوره فرقان که می فرماید «وَ قالَ الرَّسُولُ يا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً» محور بحث خود را در مورد مهجوریت قرآن در محیط‌های آموزشی قرار داد.
این مفسر قرآن گفت: جامعه ما زمانی می تواند در بعد دینی و معنوی رشد کند که مراکز علمی ما آمیخته با معارف قرآن باشد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بیان داشت: مهجوریت قرآن در دانشگاه هایی که با نام قرآن مزین شده است در این است که در بعضی موارد تفسیر قرآن رها می شود و به مباحث حاشیه‌ای در مورد قرآن پرداخته می‌شود.
وی بیان داشت: توصیه می کنم که در سه شنبه های مهدوی بهترین استفاده ها باید صورت گیرد و آیات مهدویت تبلیغ شود و فقط به یک پذیرایی بسنده نشود.
حجت الاسلام والمسلمین هادیان در ادامه برای دانشکده های علوم قرآنی توصیه کرد که باید مفسرپروری برای دانشجویان مورد توجه باشد تا دانش آموختگان بتوانند در محیط‌های علمی، مساجد و دارالقرآن ها به تفسیر قرآن بپردازند و در هر محله ای در مسجد و یا غیرمسجد کانون های قرآنی تشکیل شود و مورد حمایت سازمان اوقاف قرار گیرد. برای این کار لازم است خیرین را تشویق کرد که موقوفه هایی برای کارهای قرآنی قرار دهند.


کد مطلب: 11415

آدرس مطلب: http://ihaa.ir/vdcbsab8.rhb88piuur.html

ایحا
  http://ihaa.ir