اجرای بیش از 100 برنامه آموزشی، پژوهشی و تبلیغی در کتابخانه‌های دانشکده‌های علوم قرآنی

19 آبان 1399 ساعت 10:52

سرپرست مدیریت انتشارت و کتابخانه‌های دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از اجرای بیش از 100 برنامه آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و مسابقه در کتابخانه‌های دانشکده های علوم قرآنی همزمان با هفته کتاب خبر داد.


به گزارش ایحا، روح الله متقی نیک، سرپرست مدیریت انتشارت و کتابخانه‌های دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، در گفت و گویی با تشریح برنامه های تدوین شده در هفته کتاب، گفت: هفته کتاب فرصت ویژه‌ای برای کتابخانه‌های دانشگاه است تا به ترویج مطالعه و کتاب‌خوانی بپردازند؛ همچنین زمان مناسبی است که دانشجویان نسبت به موضوع کتاب و ارتباط با این یار مهربان و میزان مطالعه، خودارزیابی و برنامه‌ریزی کنند.
وی افزود: به همین مناسبت و براساس برنامه گام بندی دوساله دانشگاه، هفته کتاب امسال را با هدف ترویج بیشتر کتاب‌خوانی و آشنایی بیشتر با کتابخانه ها با برنامه های متنوعی پیگیری می‌کنیم.
سرپرست کتابخانه ها و انتشارات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به اینکه در این هفته بیش از ۱۰۰ برنامه آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و مسابقه در کتابخانه‌های علوم قرآنی برای مخاطبین کتاب‌دوست اجرا می‌شود، اظهار داشت: برگزاری کارگاه آموزشی کار در محیط نرم افزار کتابخانه دیجیتال «پیام حنان» برای کلیه کارشناسان کتابخانه، راه اندازی فروشگاه مجازی کتاب، معرفی کتب انتشارات دانشگاه و فروش محصولات انتشارات با تخفیف ویژه برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان و همچنین، ایجاد هماهنگی های لازم در خصوص خرید نرم افزارهای کاربردی نور با تخفیف ویژه را در دستور کار برنامه‌های ستاد داریم.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه آموزشی؛ نرم افزار پارس آذرخش، آشنایی با کتابخانه و قوانین آن؛ برگزاری نشست علمی تخصصی نقد کتاب؛ برگزاری کارگاه معرفی پایگاه های پژوهشی و درگاه های جست و جو در حوزه قرآن و حدیث؛ برگزاری کارگاه تندخوانی و شیوه های مطالعه مؤثر؛ برگزاری کارگاه معرفی کتاب نویسندگان مشهور در حوزه علوم قرآن و تفسیر؛ برگزاری کارگاه آشنایی با پایگاه اطلاعاتی نورمگز، پخش و توزیع کلیپ های آموزشی نور و ایجاد جایگاه کتاب های منتشر شده اعضای هیئت علمی در کتابخانه دانشکده ها از جمله وظایف کارشناسان کتابخانه دانشکده ها در هفته کتاب است.
متقی نیک گفت: مدیریت کتابخانه‌ها و انتشارات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با هدف تقویت منابع کتابخانه‌ها و استفاده از کتاب‌های بدون استفاده اساتید و دانشجویان طرح اهدای کتاب و وقف کتاب را در کلیه کتابخانه های دانشکده ها از ۲۰ تا ۳۰ آبان ماه اجرا می‌کند. همچنین در این هفته به مناسبت گرامیداشت مقام «کتاب، کتاب‌خوان و کتابدار» در کلیه کتابخانه‌های دانشکده‌های علئم قرآنی عضویت رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند در این روز با حضور در کتابخانه‌های دانشکده‌ها به ‌صورت رایگان در عضو کتابخانه شوند.


کد مطلب: 11410

آدرس مطلب: http://ihaa.ir/vdcgzt9q.ak9qq4prra.html

ایحا
  http://ihaa.ir