رئیس دانشکده علوم قرآنی و امام جمعه موقت مراغه:

عزاداری‌های محرم باید آسیب‌شناسی شده و آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی لازم در این راستا انجام شود

9 شهريور 1398 ساعت 13:36

رئیس دانشکده علوم قرآنی و امام جمعه موقت مراغه گفت: عزاداری‌های محرم باید آسیب‌شناسی شده و آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی لازم در این راستا انجام شود.


به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از مراغه، دکتر محمدی راد در خطبه های نماز جمعه مراغه بیان داشت: عزاداری‌های محرم باید آسیب‌شناسی شده و آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی لازم در این راستا انجام شود.
رئیس دانشکده علوم قرآنی و امام جمعه موقت مراغه تأکید کرد: با نزدیک شدن به ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) و فرارسیدن ماه محرم، بار دیگر ضرورت نظارت بر نحوه برپایی هیئات مذهبی ضروری است.
وی گفت: باید تلاش کنیم تا رفتار و کردار امام حسین(ع) و یارانش را الگوی زندگی خود قرار دهیم و در تمامی کارها حسین گونه رفتار کنیم.
خطیب جمعه مراغه با اشاره به اینکه مجالس عزای امام حسین(ع) سبب ماندگاری پیام نهضت مقدس عاشورا شده است، افزود: بسیاری از انقلاب ها به خصوص انقلاب اسلامی ایران بر اساس این نهضت شکل گرفته و به پیروزی رسیده است.
وی به هفته دولت اشاره کرد و گفت: تفکر شهیدان رجایی و باهنر باید زنده نگه داشته شود زیرا که این عزیزان مظهر مقاومت و پایداری بودند.
حجت الاسلام محمدی راد ادامه داد: راه عزت و موفقیت مسئولان در شناخت راه شهیدان است و باید همواره برای تحقق اهداف مقدس آنها وظایف قانونی خود را جهادی و انقلابی انجام دهند.
وی افزود: شهیدان رجایی و باهنر با عمر کوتاه خدمتشان در دولت، خدمات بزرگی به اسلام، انقلاب، مردم و محرومان جامعه کردند و امروز ما باید راه آن ها را ادامه دهیم.


کد مطلب: 9594

آدرس مطلب: http://ihaa.ir/vdci.3a3ct1aw5bc2t.html

ایحا
  http://ihaa.ir