برگزاری جلسه آنلاین «بررسی و شناخت عوامل پیشرفت اسلام و تشیع در آمریکای لاتین»

25 دی 1399 ساعت 21:50

جلسه آنلاین با حضور علی عبدالحکیم از کشور آمریکای لاتین (کلمبیا) در دانشکده علوم قرآنی بندرعباس برگزار شد.


به گزارش ایحا، جلسه آنلاین با حضور علی عبدالحکیم از کشور آمریکای لاتین (کلمبیا) در دانشکده علوم قرآنی بندرعباس برگزار شد.
در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین کذایی رییس دانشکده علوم قرآنی بندرعباس با خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه و معرفی سخنران جلسه آقا علی عبدالحکیم از مسلمان های کشور آمریکای لاتین (کلمبیا) گفت: این شخص که چند سال دین مسیحیت داشته و بعد از 14 سالگی به دین اسلام روی می آورد و به تبلیغ دین اسلام پرداخته است.
در ادامه جناب آقای علی عبدالحکیم ضمن تشکر از حجت الاسلام والمسلمین کذایی افزود: همان گونه که شما می دانید کشور کلمبیا یکی از کشورهای منطقه جنوب آمریکا است و بنده در سن چهارده سالگی با دین اسلام آشنا شدم و از آن زمان بنده به این دین پیوستم و مسلمان شدم.
وی گفت: وقتی انقلاب اسلامی در ایران پیروز شد و شگل گرفت دین اسلام به خیلی از کشورها معرفی شد و یکی از جاهایی که مردم آن با دین اسلام آشنا شدند و به آن پیوستند کلمبیا یا همان آمریکایی لاتین بود و امام خمینی(ره) توانست با پیروزی انقلاب اسلامی، اسلام را به تمام جهان معرفی کند به فرموده امام(ره) انقلاب ما انفجار نور بود و این سخن به حقیقت می توان دید و می توان حس کرد و در اکثریت کشورهای دنیا مردم با دین اسلام آشنا هستند و در آمریکای لاتین خصوصا کلمبیا خیلی ها دین مسیحیت داشتند به واسطه امام خمینی(ره) و فرستادن روحانیونی جهت تبلیغ دین اسلام خیلی از مردم کشور آمریکای لاتین به دین اسلام روی آوردند و حالا خیلی از کشورهای دیگر نیز با این دین آشنا هستند و از این طریق بود که اسلام به کشورهای دیگر مانند آرژانتین، ونزوئلا، کلمبیا و... معرفی شد. در آرژانین یک مرکز اسلامی تأسیس شد و در آن جا تمام مراسمات دینی و مذهبی برگزار می شود و سبب شناخت اسلام به مردم می شود.


کد مطلب: 11629

آدرس مطلب: http://ihaa.ir/vdci3qaz.t1azr2bcct.html

ایحا
  http://ihaa.ir