امتیاز مثبت
۰
 
دکتر نقیب خبر داد :
اجرای طرح «استاد راهنما» در دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء ، معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارفق قرآن کریم از اجرای طرح «استاد راهنما» در دانشکده های علوم قرآنی خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب: 5879
 
 
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نقیب در رابطه با این طرح اظهار کرد : با عنایت به اهمیت تحقیق و پژوهش در دانشگاه و همچنین ضرورت برنامه ریزی و جهت دهی تحقیقات و پژوهش های علمی دانشجویی و ایجاد نشاط علمی در بین دانشجویان، طرح «استاد راهنما»  در دانشکده ها اجرا می گردد.

وی افزود : «طرح استاد راهنما» طرحی است که در آن تمهیدات و ساز و کارهایی جهت اختصاص وقت بیشتر اساتید و مشاورت علمی و پژوهشی دانشجویان اندیشیده شده است.

دکتر نقیب با اشاره به اهداف این طرح بیان کرد : مهمترین اهداف این طرح شامل ایجاد شور نشاط علمی و پژوهشی در دانشکده ها ، آشنایی با شیوه ها و روش¬های پژوهشی و تدوین و نگارش مقالات علمی ، برنامه ریزی جهت حضور دانشجویان در رویدادهای علمی- پژوهشی کشور ، برنامه ریزی منسجم در جهت برگزاری کارگاه ها، نشست های علمی و ... توسط دانشجویان در دانشکده ها و کمک به دانشجویان در تدوین پایان نامه، مقالات علمی و طرح های مطالعاتی می باشد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به آینده علمی این طرح گفت : نحوه اجرای طرح در دانشکده ها به این صورت است که دانشجویان در گروه های علمی ساماندهی شده و به استاد معرفی می گردند. علاوه براین دانشجویان می توانند به صورت آزاد و در مواقع نیاز و طبق برنامه زمان بندی به استاد مراجعه نموده و از مشاورت و راهنمایی ایشان استفاده نمایند.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم همچنین با توجه به اهمیت مقوله ارزشیابی در دانشگاه خاطرنشان کرد : ارزشیابی طرح نیز در طول دوره یک ساله و دو بار به صورت دوره های 6 ماهه بر اساس وظایف محوله، رضایتمندی دانشجویان و ارزیابی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم انجام خواهد گرفت.

 

 
 
 
 
Share/Save/Bookmark