امتیاز مثبت
۰
 
تلاوت و حفظ قرآن مقدمه ای برای فهم کلام خداوند است
داور رشته تجوید هفدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت گفت: تلاوت و حفظ قرآن مقدمه ای برای فهم کلام خداوند است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱
کد مطلب: 9514
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، خانم مریم خطیب، داور رشته تجوید هفدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت و گویی، بیان داشت: بحث تلاوت قرآن و حفظ قرآن مقدمه ای برای فهم کلام خداوند، و در نهایت تأثیر پذیری سبک زندگی مان از مفاهیم قرآنی است.
وی ادامه داد: امید است همه انسان ها در درجه اول انس با قرآن، درک مفاهیم و معارف قرآن و سپس عمل خالص به دستورات قرآن کریم را مورد توجه خود قرار دهند.
داور رشته تجوید در خصوص تأثیر این مسابقات در پیشرفت دانشجویان افزود: برگزاری این مسابقات بسیار مهم است و می تواند یک هم افزایی ایجاد کند که افراد خودشان را ارتقاء دهند.
وی با اشاره به اینکه در رشته ترتیل دانشجویان حد نصاب مطلوب را کسب نکردند، عنوان کرد: دانشکده های علوم معارف، تخصصی در زمینه قرائت کار می کنند و دانشجویان باید بتوانند در بخش ترتیل بیشتر جذب شوند و از این فرصت ها و بسترهایی که در دانشکده های علوم قرآنی برایشان فراهم است، استفاده کنند و سطح کیفی تلاوت هایشان را ارتقاء دهند.
خانم خطیب با بیان اینکه در بخش حفظ در دانشکده های علوم معارف کارگروه ها و تشکل هایی وجود دارد که دانشجویان از همان اولی که وارد دانشگاه می شوند در گروه های حفظ فعالیت می کنند و علاقه مندی خود را نشان می دهند و در کنار آن حسن تلاوت خود را نیز ارتقاء دهند، خاطرنشان کرد: امسال در هفدهمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم و معارف قرآن کریم سطح حفاظ خوب بوده است.
داور رشته تجوید در خصوص تفاوت هفدهمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم ومعارف قرآن کریم با دوره های گذشته گفت: به طور کلی در رشته های علوم معارف توجه به بحث قرائت بیشتر شده است و دانشجوها توجه بیشتری نسبت به قبل دارند اما باز هم می طلبد که در این زمینه جدی تر باشند.
Share/Save/Bookmark