امتیاز مثبت
۳
 
حجت‌الاسلام اسماعیلی:
مقاومت و ستیز دو سیاستی است که کشورهای مسلمان باید همزمان به کار گیرند
حجت‌الاسلام اسماعیلی مقاومت و ستیز در برابر استکبار را دو محور اصلی مقاله خود توصیف کرد و گفت: مقاومت و ستیز دو سیاستی است که کشورهای مسلمان باید همزمان به کار گیرند، برای مثال در حال استفاده از سیاست اقتصاد مقاومتی و مقاومت در برابر تحریم‌های اقتصادی در زمینه‌های نرم‌افزاری باید سیاست استکبار در جهان را به چالش کشید.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۶
کد مطلب: 7787
 
 
حجت‌الاسلام سید محمد اسماعیلی که مقاله «شیوه‌های فرهنگ‌سازی مقاومت و استکبارستیزی از دیدگاه قرآن» را در همایش بین المللی پژوهش های قرآنی ارائه کرد در گفت و گویی با پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، تمرکز مقاله خود را بیشتر بر مقاومت و ایستادگی در مقابل استکبار و ستیز با استکبار ارزیابی کرد و گفت: در عین حال که در مقابل استکبار ایستادگی می‌کنیم باید در مقابل آن تهاجم هم داشته باشیم.
حجت‌الاسلام اسماعیلی ادامه داد: در این دو محور اصلی مقاله شش راهکار برجسته‌تر قرآنی ارائه شده است؛ مهم‌ترین آن بینش توحیدی است که اگر مسلمانان بینش توحیدی داشته باشند از دشمنان نباید هراسی به دل راه بدهند.
این اندیشمند ایرانی تأکید کرد: مهمتر از جوانان، رهبران جوامع اسلامی هستند که اگر بینش آن‌ها نسبت به مقابله استکبار فاقد خدشه باشد توانا در مقابله با استکبار خواهند بود و جهان اسلام دچار مشکل نخواهد شد.
وی پرداختن به مقاومت و ستیز با استکبار را دو حرکتی توصیف کرد که در طول یکدیگر قرار ندارند و گفت: مقاومت و ستیز دو حرکتی هستند که مسلمانان می‌توانند به صورت موازی در سیاست‌های خود قرار دهند و در حالی که با تحریم‌ها مقابله می‌کنیم می‌توانیم تهاجم را هم انجام دهیم؛ در حالی که اقتصاد مقاومتی را در مقابله با تحریم اقتصادی دستور کار قرار می‌دهیم نباید از تهاجم غفلت کنیم.
حجت‌الاسلام اسماعیلی ادامه داد: در عرصه‌های فرهنگی، نرم‌افزاری می‌توانیم تهاجم داشته باشیم، مقابله کنیم و تهاجم خود را انجام دهیم و دشمن و خطرات آن را به جهانیان معرفی کنیم.
این اندیشمند ایرانی گفت: ستیز با استکبار نه به منظور از بین بردن ملت آن‌ها بلکه از بین بردن اعتبار دولت‌های استکباری است که ملت کشورهای مختلف فریب استکبار و سیاست‌های آن را در جهان امروز نخورند و در دام حیله‌ها و مکرهای استکبار نیفتند
وی در پایان با انتقاد از سیاست‌های آل سعود، گفت: اکنون می‌بینیم که سردمداران رژیم آل سعود از مستکبرین می‌خواهند که کشورهای اسلامی را بمباران کنند و از این حرکت که نتیجه‌اش جز شهادت مسلمانان نیست ابراز خشنودی می‌کنند و از کشورهای استکباری توقع دارند درباره کشورهای اسلامی دیگر مانند ایران، اینچنین به آن‌ها کمک کنند؛ این نوع تفکر اثرپذیرفته از استکبار و سیاست‌های آن است.
Share/Save/Bookmark