امتیاز مثبت
۱
 
مراسم معارفه رئیس جدید دانشکده علوم قرآنی خمین برگزار شد
آیین معارفه ریس جدید دانشکده علوم قرآنی خمین با حضور مسئولین دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و دیگر مسئولین شهرستانی برگزار شد .
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
کد مطلب: 7363
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از خمین، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین علیرضا شاهین مسئول گروه ارزیابی عملکرد دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ضمن قدردانی از زحمات رئیس قبلی دانشکده علوم قرآنی خمین، راه نجات را برای همه، تقوا ، محاسبه و مراقبه عنوان کرد.

وی با اشاره به آیه 18 سوره مبارکه حشر «یا ایهاا لذین آمنوا اتقوا الله والتنظر نفس ماقدمت لغد واتقوا الله ان الله خبیر بما تعملون »، انس به دنیا را باعث تعلق دانست .
حجت الاسلام شاهین با اشاره به تفسیر مرحوم علامه طباطبایی (ره) حواس جمعی در طول روز و شب که باعث مراقبه می شود را عامل تقوا عنوان کرد و با اشاره به کلمه «والتنظر» در آیه شریفه ،محاسبه را عامل دوام تقوا دانست.

وی اتقوالله دوم را در آیه شریفه ناظر بر مسئله توجیح اعمال از سوی نفس عنوان کرد و گفت: اگر کسی تقوا ندارد یعنی خدا را فراموش کرده است و فراموشی خدا باعث فسق می شود .  همه چیز باید برای خدا باشد. هم اعمال و هم نیات .

در ادامه این مراسم حجت الاسلام عیسی ساجدی فر رئیس جدید دانشکده علوم قرآنی خمین گفت : تمدن اسلامی ما 700 سال سیطره بر بخش وسیعی از جهان داشت که در اثر غفلت افول کرد .

وی بیان داشت : پیامبر گرامی اسلام دو امانت در بین ما به ودیعه گذاشتند یکی قرآن و دیگری اهل بیت علیهم السلام.

حجت الاسلام ساجدی فر امام راحل، مقام معظم رهبری، شهدای جنگ تحمیلی و مدافعان حرم را ثمره تمسک به این دو ثقل دانست و اظهار کرد: همه باید به قرآن عمل کنیم و عینیت ببخشیم و فرهنگ قرآن و پیام قرآن را به همه ی دنیا معرفی کنیم .

وی افزود: جهان تشنه حقیقت و معنویت است پس باید آگاه و با بصیرت باشیم و سنگر علمی و قرآنی را حفظ کنیم و پیش ببریم .


رئیس جدید دانشکده علوم قرآنی خمین در پایان با طلب یاری از خداوند گفت : هیچ افتخاری بالاتر از صرف کردن وقت در زمینه قرآن نیست.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر محمد حسین رجبیه رئیس پیشین دانشکده علوم قرآنی خمین ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در جلسه گفت : بنده فقط 20 درصد آنچه که از یک دانشگاه ایده آل در ذهنم  بوده است را تحقق بخشیدم .

وی ضمن انتقاد از روند کمک به دانشکده در طول سال های اولیه تأسیس دانشکده از سوی نهادهای شهرستانی و استانی افزود : توقع بنده کمک و یاری ریاست جدید از سوی همه ادارات و نهادها است و باید این نکته را فراموش نکرد که کمک به ایشان کمک به شخص نیست بلکه یاری قرآن و اسلام است .

دکتر رجبیه در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دانشجویان گفت: کمک شما به قرآن همان خوب درس خواندن شماست و باید در این راه همواره علم و اخلاق را سرلوحه کار خود قرار دهید و بدانید یک شخص توانمند و باسواد حتما اشتغال هم خواهد داشت و هرگز بیکار نخواهد ماند .

وی در پایان ضمن کسب حلالیت بیان داشت : دانشکده متعلق به همه است و همه باید احساس مسئولیت داشته باشیم.
Share/Save/Bookmark