امتیاز مثبت
۰
 
نشست پرسش و پاسخ مهدوی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد
جلسه پرسش و پاسخ با موضوع مهدویت با حضور دکتر میرباقری از اساتید بنیاد مهدویت اصفهان در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب: 8768
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی_دانشگاهی ایحاء از اصفهان، در ابتدای این جلسه فرازهایی از زیارت آل یاسین از سوی دکتر میرباقری تبیین و دو ویژگی زیارت آل یاسین بیان شد.

وی با اشاره به فراز زیارت آل یاسین «السلام علیک یا باب الله و دیان دینه»، گفت: ورود و ارتباط با خداوند از طریق ائمه می‌باشد. امام زمان(عج) حافظ دین خداست. سعی کنید تا از طریق امام زمان(ع) با خدا ارتباط برقرار کنید.

وی در ادامه با اشاره به کلیدهای تسریع ظهور امام زمان(عج) ، اظهار کرد: گفتمان‌سازی انتظار و نزدیک شدن ظهور؛ کادرسازی؛ اجتماع قلوب و وحدت بر وفاداری؛ تغییر باطنی(اصلاح نفس)؛ رعایت اخلاق فردی و اجتماعی؛  دعا و استغاثه؛ توجه اجتماعی؛ تربیت مهدوی؛ بلوغ تربیتی (احساس نیاز و اعلام نیاز)؛ مسئولیت‌پذیری و اطاعت از رهبر؛  انتظار قائمانه؛ طرفداری حداکثری و تلاش برای اجرای آن؛ تربیت عاشورایی؛ رفع موانع ظهور و موانع غیبت؛ غدیرباوری و غدیر یاوری؛ تشکیل خانواده مهدوی و همچنین دولت‌سازی کوچک، روش های تسریع در ظهور امام عصر می باشد.

در ادامه، دانشجویان سؤالات خود را پیرامون مهدویت مطرح نمودند که سخنران مراسم به آنان پاسخ داد.

میرباقری در پاسخ به این سوال که آیا انقلاب اسلامی ایران همان انقلابی است که قبل از ظهور محقق شده است؟، گفت:انقلاب اسلامی ایران صرفاً یک حادثه تاریخی نیست؛ یک مأموریت الهی دارد و جزء نقشه الهی است. در سال 1357 خود اسرائیلی‌ها در همایش بین‌المللی در تل آویو برای انقلاب بحث کردند؛ ولی با وجود این همه فتنه حمایت الهی را می‌بینیم. مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «انتقال قدرت از دشمنان اهل بیت به دوستان اهل بیت صورت خواهد گرفت.»

وی در خصوص اینکه آیا باید همیشه ظهور حضرت را نزدیک دانست؟، اظهار کرد:بله! چون ایجاد دلگرمی می‌کند و امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: «مثل ظهور قائم ما مثل قیامت است که ناگهانی است.»

استاد بینیاد مهدویت همچنین در پاسخ به این سوال که برای بیشتر شدن محبت ما نسبت به امام زمان(عج) چه کاری انجام دهیم؟، بیان کرد: انجام هرکاری جهت جلب رضایت او، مرتب صدقه دادن برای ایشان، سرسختی برای کفار، جهادگری و فروتنی در برابر مؤمنین، از راهکارهای زیاد شدن محبت نسبت به امام زمان(عج) است.
Share/Save/Bookmark