امتیاز مثبت
۰
 
تشست مسئولین دانشکده علوم قرآنی میبد با مدیر کل و مسئولین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از میبد،تشست مسئولین دانشکده علوم قرآنی میبد با مدیر کل و مسئولین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب: 7093
 
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در نشست با رئیس و معاونین دانشکده علوم قرآنی، ‏استفاده از ظرفیت اساتید و دانشجویان دانشکده علوم قرآنی در حوزه های پژوهشی وقف را ‏خواستار شد.‏

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین حسین زارع زاده اظهار داشت: برای مجموعه اوقاف استان یزد وجود دانشکده علوم قرآنی در شهرستان میبد که به صورت تخصصی به آموزش های علوم قرآنی می پردازد افتخاری ویژه است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در ادامه افزود: باید بیش از گذشته از ظرفیت های اساتید و دانشجویان دانشکده به خصوص در محور آموزش و پژوهش در حوزه های فعالیت های اداره کل اوقاف بهره برداری صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: وقف به عنوان یک نهاد اسلامی مقدس می تواند پشتوانه خوبی برای تولید دانش معارف دینی و قرآنی باشد. از این رو دانشجویان هم ما را در تبلیغ و ترویج این سنت حسنه اسلامی یاری و همراهی نمایند.

زارع زاده در پایان تأکید کرد: برای دست یابی به افق های جدید به پایان نامه های دانشجویی با موضوعات مورد نظر وقف جهت دهی صورت گیرد.

دکتر موسوی رئیس دانشکده علوم قرآنی میبد نیز در ادامه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته آموزشی و پژوهشی این دانشکده ارائه کرد و افزود: معرفی این دانشکده به جامعه و تبیین خدمات فرهنگی و علمی این مرکز تخصصی قرآن کریم در یزد بسیار مهم و ضروری است و آمادگی مجموعه دانشکده علوم قرآنی میبد را جهت تعاملات جدی با اداره اوقاف و امور شهرستان و اداره کل استان یزد در امورات فرهنگی و پژوهشی را اعلام نمود.

وی در ادامه به پروژه های عمرانی دانشکده شامل احداث مسجد و خوابگاه دانشجویی اشاره کرد و افزود: پروژه خوابگاه دانشجویی از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) تأمین گردید که پیشرفت فیزیکی آن نزدیک به 65 درصد است و متأسفانه ساخت آن قریب دو سال است که متوقف شده است .

موسوی پیگیری مجدانه اداره کل اوقاف به عنوان دستگاه مجری ، ادامه روند تکمیل این بنا و پیگیری بودجه های تخصیص یافته را خواستار شدند .
 
وی در پایان نیز بر هم افزایی بیش از پیش مسئولین دو نهاد در حوزه های فرهنگی، پژوهشی و عمرانی تأکید کرد.
Share/Save/Bookmark