امتیاز مثبت
۳
 
تبیین برنامه های مرکز مشاوره دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
معاون دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به تبیین برنامه ها و فعالیت های مرکز مشاوره این دانشگاه پرداخت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 7507
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء، دکتر علیرضا کاوند در گفت و گو با خبرنگار ایحاء اظهار کرد: مرکز مشاوره دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، از سال 93 کار خود را آغاز کرده است.

 
وی افزود: در ابتدای امر، این مرکز به برنامه های عمومی و مشاوره های خصوصی برای دانشجویان در سطح دانشکده های علوم قرآنی می پرداخت. پس از گذشت دو سال برای اولین بار در سال 95 طرح پایش سلامت به صورت دستی در دانشکده ها اجرا شد و نتایج آن برای سازمان امور دانشجویان ارسال گردید.

 
کاوند بیان کرد: در خردادماه سال 1396 حجت الاسلام مهدوی به عنوان مسئول مرکز مشاوره دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم مسئولیت این بخش را به عهده گرفت. وی با بررسی وضع موجود از طریق مطالعه ی فعالیت های مسئولین سابق و مصاحبه با کارشناسان دانشجویی، به بررسی مشکلات موجود پرداخته و در ابتدای مسیر، تشکیل هیأت اندیشه ورز را در دستور کار خود قرار داد تا مسائل، مشکلات و تصمیمات در این هیأت به بحث گذاشته شود.

 
وی اظهار کرد: پس از گذشت دو ماه، طرح‌نامه مرکز مشاوره دانشگاه با سرفصل‌های مورد نیاز تهیه و ارائه گردید تا چشم انداز و ریز فعالیت های مرکز مشاوره مشخص گردد. همچنین در این مدت، سایت مرکز مشاوره به عنوان زیر سایت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و کانال تلگرامی این مرکز به آدرس http://t.me/quran_mo طراحی و رونمایی شد.

 
معاون دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به اجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه، گفت: این طرح امسال از طریق سامانه سازمان امور دانشجویان برگزار و در حال اجراست تا همه دانشجویان جدید این دانشگاه در این طرح شرکت نموده و سلامت جسمی و روانی آنان مورد بررسی و تایید قرارگیرد.

 
وی در ادامه از برگزاری کارگاه تخصصی مشاوران دانشکده های علوم قرآنی خبر داد و افزود: این دوره با حضور مشاوران دانشکده های علوم قرآنی و با هدف تبیین اهداف، برنامه ها و چشم انداز این مرکز و همچنین آموزش تخصصی مشاوره های قبل از ازدواج (PME) در آذرماه سال جاری در قم برگزار شد.

 
وی برگزاری مسابقه کتابخوانی، همایش های فصلی، راه اندازی مجلات مشاوره و... را از دیگر برنامه های این مرکز در آینده عنوان کرد.

 
علیرضا کاوند در پایان با اشاره به راه اندازی مشاوره تلفنی از سوی این مرکز، گفت: این فعالیت با هدف سهولت برقراری ارتباط دانشجویان و مراجعه کنندگان با مشاوران و همچنین ایجاد نظم بیشتر در برنامه ها ایجاد گردیده است و علاقه مندان می توانند روزهای یکشنبه و دوشنبه هر هفته از ساعت 14 الی 15 با موضوعات ازدواج، خانوادگی، روانشناختی، موفقیت تحصیلی و ... از طریق شماره تماس 02537603178 نسبت به نوبت گیری اقدام نمایند.
Share/Save/Bookmark