امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری کارگاه تحلیل رفتار متقابل TA با تدریس دکتر محمدی در مجتمع تربیتی متقین
کارگاه تحلیل رفتار متقابل TA با تدریس دکتر محمدی در مجتمع تربیتی متقین برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱
کد مطلب: 9901
 
برگزاری کارگاه تحلیل رفتار متقابل TA با تدریس دکتر محمدی در مجتمع تربیتی متقین
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از تهران، کارگاه تحلیل رفتار متقابل TA با تدریس دکتر علی محمدی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم معارف قرآن کریم در مجتمع تربیتی متقین در جمع دبیران سه مقطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و هنرستان برگزار شد.
دکتر علی محمدی ضمن برشمردن سیستم های چهارگانه انسان، جسم، ذهن، روان یا نفس و روح الهی، افزود: هماهنگی و تأثیر و تأثر متقابل چهار سیستم بر یکدیگر یکی از عوامل مهم سلامت روانی است.
وی سپس با اشاره به ساحت های گوناگون انسان، بر ضرورت هماهنگی آن ها تأکید و آن را یکی دیگر از مؤلفه های سلامت روانی دانست.
در ادامه، دکتر محمدی با معرفی هوش های پنچ گانه هوش جسمی PQ، هوش منطقی یا عقلانی IQ، هوش هیجانی EQ، هوش فرهنگی CQ و هوش معنوی SQ لزوم پرورش آنها را مهم و آن را نیز عامل سلامت روانی دانست.
وی در ادامه کارگاه به تأمین نیازهای روانی و عاطفی از جمله نیاز به محبت، نیاز به تکریم و احترام، نیاز به پذیرفته شدن و تأیید شدن و ... پرداخت و گفت: تأمین نیازهای روانی و عاطفی نسبت به دانش آموزان آسیب دیده، ضروری است.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم معارف قرآن کریم در خاتمه بر لزوم طی نمودن مراحل صحیح رشد، شناخت اجزای مغز و کارکرد آن و ضرورت آشنایی معلمان و مربیان، با تشریح فیزیولوژیک مغز و اصول تحلیل رفتار متقابل، مفاهیم اساسی TA را بازگو و به الگوهای رفتاری اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark