امتیاز مثبت
۰
 
چهری خبر داد:
تمدید مهلت ارسال آثار به همایش مقاله کوتاه
رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه از برگزاری همایش «مقاله کوتاه» در این دانشکده خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب: 11658
 
 
به گزارش ایحاء از کرمانشاه؛ دکتر مجید چهری رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه در نشست خبری با حضور خبرنگاران استانی از برگزاری همایش «مقاله کوتاه» با عنوان "بررسی ابعاد اسلام هراسی و توهین به مقدسات اسلامی در عصر حاضر و تبیین راهکار‌های مقابله با آن" خبر داد.

دکتر مجید چهری رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه در این جلسه اظهار کرد: در عصر حاضر مطالبه عموم اندیشوران در حوزه های گوناگون علمی، بهره مندی از آثار و پژوهش های دیگران به صورت مختصر و البته جامع است، فلذا این همایش ها در برآورده کردن این مطالبه بسیار سودمند است. ضمن آنکه مجازی بودن سبب شده است میزان مشارکت بالاتر رفته و افراد بسیاری در موقعیت های متفاوت در این همایش حضور داشته باشند. افزون بر همه اینها، دغدغه مهم هزینه های بالای همایش ها با برگزاری آن به صورت مجازی، تا حدودی مرتفع می شود.

وی در در تشریح تفاوت های همايش مقالات کوتاه با همايش هاي تفصيلي گفت: در همایش مقالات کوتاه، نویسنده به طور خلاصه، دستاوردهای پژوهشی خود را ارائه می دهد و از تفصیل دادن بحث و ذکر نمونه ها و شواهد متنوع خودداری می کند، البته این بدان معنا نیست که تحلیل ها در این نوع مقالات، ناقص و یا ناپخته نیست، بلکه پژوهشگر به طور خلاصه، به عمق مطلب اشاره کرده و با ذکر عناوین فرعی، خواننده را به تحقیق بیشتر و گسترده تر تشویق می کند.

رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه همچنین از انتشار آثار و مقالات برتر این همایش به صورت کتابچه در آینده ای نزدیک خبر داد.

وی همچنین با بیان اینکه اختتامیه این همایش در اواخر بهمن ماه برگزار خواهد شد، از ارائه مقالات برتر توسط نویسندگان در روز اختتامیه خبر داد.

در ادامه دکتر اقبالی دبیر علمی همایش در خصوص درجه و اعتبار علمي اين همايش گفت: مقالات پذیرفته شده در مرجع تخصصی سیویلیکا نمایه شده و از امتیاز مقاله همایشی برخوردار خواهد شد. همچنین جهت آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با نحوه نگارش مقاله کوتاه، به زودی کارگاهی با عنوان چگونگی نگارش مقالات همایش کوتاه و محورهای آن برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است مهلت ارسال مقالات به این همایش تا ۲۲ بهمن‌ماه سال‌جاری تمدید گردید و زمان برگزاری همایش نیز هفته پایانی بهمن ماه خواهد بود .
Share/Save/Bookmark