امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری نشست «تبادل فرهنگی اسلام با کشورهای همسایه» در دانشکده علوم قرآنی مشهد
نشست علمی با موضوع «تبادل فرهنگی اسلام با کشورهای همسایه؛ روش‌ها و چگونگی با حضور دکتر تقی صادقی، رایزن سابق فرهنگی ایران در پاکستان به صورت غیرحضوری در دانشکده علوم قرآنی مشهد برگزار شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۳
کد مطلب: 11568
 
 
به گزارش ایحا، در برنامه پایانی از سلسه برنامه های هفته پژوهش و به همت انجمن علمی دانشجویی دانشکده علوم قرآنی مشهد، نشست علمی تخصصی با موضوع «تبادل فرهنگی اسلام با کشورهای همسایه؛ روش‌ها و چگونگی» با ارائه دکتر تقی صادقی، رایزن سابق فرهنگی ایران در پاکستان در سامانه ادوبی کانکت به صورت زنده برگزار شد.
موضوع اصلی این نشست ۹۰ دقیقه ای «ارتباط فرهنگی مبتنی بر فرهنگ اسلامی با کشورهای همسایه» بود ‌که با توجه به تجربیات و حوزه کاری بین المللی ارائه دهنده مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.
در این نشست موارد و عوامل تبلیغ اسلام و توحید با توجه به سابقه‌ تاریخی ایرانیان در این خصوص از پیش از اسلام تا پس از آن به طور تفصیل بیان شد.
سپس ضرورت‌ها و الزامات برقراری ارتباط فرهنگی که برگرفته از تجربیات شخصی آقای صادقی، رایزن سابق فرهنگی ایران در پاکستان بود به تفصیل بیان شد و اصل و مبنای این ارتباط موثر، بهره‌مند بودن از «نگاه تمدنی» مطرح شد.
همچنین در خصوص پاکستان به عنوان یکی از کشورهای شبه قاره و با توجه به روابط این کشور با ایران، به تاریخچه و مجموعه روابط و اقوام موجود در آن پرداخته شد.
در پایان این نشست علمی نیز، پرسش و پاسخ تعاملی حاضرین با استاد انجام شد.
Share/Save/Bookmark