امتیاز مثبت
۰
 
بازدید دبیر شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی کشور از دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
دبیر شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی کشور با حضور در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با مسئولان این دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۸
کد مطلب: 11144
 
 
به گزارش ایحا، حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی کشور از دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های این دانشگاه قرار گرفت.
وی در ضمن این بازدید با حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب، سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و معاونان دانشگاه دیدارو گفت وگو کرد.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین نقیب ضمن خوش‌آمدگویی گزارشی از فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و قرآنی دانشگاه و همچنین تعداد دانشجویان و دانشکده های فعال قرآنی ارائه داد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی نیز در این جلسه از فعالیت های صورت گرفته در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تقدیر کرد و گفت: دانشگاه برای این که بتواند آینده بهتری را برای خود رقم بزند، باید خود را به نیازهای ملموس جامعه نزدیک تر کند.
وی با تأکید بر این که حمایت های نظام و جامعه از دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم منوط به تأمین نیازهای نظام از سوی دانشگاه است، افزود: این اتفاق باید بیش از پیش در دانشگاه رقم بخورد تا تعامل بین این دانشگاه و دیگر نهادهای علمی در حوزه قرآن ملموس تر و قابل مشاهده تر باشد.
دبیر شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی کشور ادامه داد: هنوز جایگاه واقعی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در کشور ایجاد نشده است، در حالی که باید طوری قدم برداشت که نبود دانشگاه در کشور محسوس بوده و دغدغه ایجاد کند.
وی ارتقای فضای داخلی و علمی دانشکده های علوم قرآنی با تراز رسمی وزارت علوم را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: نیاز است برخی دانشکده ها به این تراز و رشد کمی و کیفی برسند تا شاهد موفقیت های بیشتری در حوزه قرآن و علوم قرآنی باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی با بیان این که جا دارد مسائل و برنامه های تخصصی کشور در حوزه قرآن به دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم واگذار شود، گفت: پایان نامه های ارشد و دکترای دانشگاه نیز باید به صورت یک کلان موضوع با توجه به نیازهای روز جامعه طراحی شود و بتواند بخشی از نیازها را پاسخ داده و بخشی از راهکارها برای حل یک معضل اجتماعی از منظر قرآن را تولید کند.
Share/Save/Bookmark