امتیاز مثبت
۰
 
تجلیل از رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل در هفتمین کنگره بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از آمل ، در هفتمین کنگره بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر، مقاله عضو هیات علمی دانشکده علوم قرآنی آمل پذیرفته و از وی تجلیل شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹
کد مطلب: 5861
 
تجلیل از رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل در هفتمین کنگره بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر
 
بنابراین گزارش در هفتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر كه با حضور صاحبنظران و شخصيت های داخلی و خارجی از جمله لبنان، عراق ، اردن ، بحرین و... در تهران ، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، مقاله حجت الاسلام دكتر سید معصوم حسینی رئیس و عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی آمل پذیرفته شد.
در اين همايش بین المللی مقاله عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی آمل با عنوان «غدیر الگوی وحدت و همدلی» پذیرفته و در مجموعه مقالات هفتمین کنگره بین المللی دکترین جهانی به چاپ رسید.
همچنین در پايان این همایش از دکتر حسینی با اهداء لوح تقديرتجليل و قدردانی شد.
چکیده ای از این مقاله به شرح ذیل می باشد :
وحدت و همدلی و پیوند امت ها موضوعی است که تمام ادیان به آن پرداخته اند و تفرقه را موجب بروز مشکل و شکست می دانند. در قرآن و روایات به اهمیت و ضرورت وحدت پرداخته شده است و مسلمانان را به اتحاد و همدلی دعوت نمودند.
عوامل متعددی در آیات و روایات به عنوان اسباب وحدت بیان شده است که یکی از این عوامل عید سعید غدیر است که در این مقاله با روش توصیفی و تحلیلی به بررسی این مسأله پرداخته است و غدیر و صاحب غدیرمی توانند نقش اساسی برای ایجاد وحدت و یکدلی بین مسلمانان داشته باشند


Share/Save/Bookmark