امتیاز مثبت
۱
 
رییس دارالقرآن همدان خبرداد؛
سامان‌دهی و افزایش چشم‌گیر تشکل‌های قرآنی در همدان پس از انقلاب
رئیس دارالقرآن استان همدان بیان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های قرآنی به‌صورت پراکنده و بدون نظارت هیچ نهادی انجام می‌گرفت اما اکنون تشکل‌های قرآنی تحت نظارت اتحادیه مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت فعالیت منسجمی دارند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب: 8264
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از ملایر، غلامرضا فرهادی‌مژده، رئیس دارالقرآن استان همدان اظهار کرد: ‌انقلاب اسلامی ایران همواره دستاورد‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف داشته است که یکی از آن حوزه‌ها حوزه قرآن است

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ۲۴۲ تشکل قرآنی در سطح استان راه‌اندازی شده است، افزود: تأسیس ۴۶ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت، راه‌اندازی ۴۲ خانه قرآن شهری و ۱۵۴ خانه قرآن روستایی از جمله دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه قرآن است.

فرهادی اضافه کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های قرآنی به صورت پراکنده، جسته و گریخته و بدون نظارت هیچ ارگان و نهادی انجام می‌گرفت اما اکنون تشکل‌های قرآنی تحت نظارت اتحادیه موسسات فرهنگی قرآن و عترت فعالیت منسجمی دارند.

رئیس دارالقرآن استان با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی قرآن یکی دیگر از دستاورد‌های انقلاب اسلامی است، ادامه داد: برگزاری دوره‌های آموزشی پیش‌دبستانی قرآن، برگزاری دوره‌های آموزشی قرائت و مفاهیم عمومی قرآن، برگزاری دوره‌های تخصصی قرائت، تجوید، صوت و لحن و مفاهیم تخصصی از جمله این موارد است.

وی با اشاره به اینکه اکنون بیشتر روستای‌های استان خود معلم و مدرس قرآن دارای مجوز هستند، گفت: یکی از مهمترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه قرآن، برگزاری دوره‌های تربیت معلم و مدرس قرآن است.

فرهادی با اشاره به اینکه در استان بالغ بر هزار و ۵۰۰ نفر معلم قرآن و ۳۰ مدرس قرآن تربیت شده است، ابراز کرد: تربیت کادر تخصصی معلم قرآن از اهداف برگزاری دوره تربیت مدرس است.

رئیس دارالقرآن استان همدان ادامه داد: برگزاری دوره‌های تربیت داور قرآن و حلقه‌های تفسیر قرآن کریم، برگزاری دوره‌های زندگی با قرآن و سبک زندگی قرآنی از دیگر ثمرات انقلاب اسلامی در حوزه قرآن است، گفتنی است در استان ۳ مدرس دوره‌های سبک زندگی قرآنی تربیت شده است.

وی اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات قرآن در رشته‌های مختلف قرآن و نهج‌البلاغه از دیگر ثمرات این انقلاب قرآنی است که از این میان می‌توان به مسابقه اخ‌القرآن، غدیر تا غدیر و مسابقه صاعد ۱ و ۲ اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark