امتیاز مثبت
۰
 
با اعلام نفرات برتر رشته های حضوری؛
سی و یکمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور به کار خود پایان داد
به گزارش خبرنگار اعزامی ایحاء به محل برگزاری مسابقات ، سی و یکمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور با اعلام نفرات برتر در بخش شفاهی به کار خود پایان داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۸
کد مطلب: 6121
 
 
ساعاتی پیش و با اعلام نفرات اول تا سوم رشته های کتبی و شفاهی سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور به کار خود پایان داد.

مراسم اختتمایه این دوره از جشنواره با حضور آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، حجت الاسلام محمدیان مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ها، دکتر حسینی معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی، دادگر قائم مقام شبکه قرآن، مدیران و معاونین دانشگاه ها، متسابقین و علاقه مندان ساحت مقدس قرآن کریم ، در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد.

این مراسم با تلاوت حمیدرضا احمدی وفا قاری بین اللملی آغاز و در ادامه پیام وزیر آموزش و پرورش دکتر فخرالدین دانش آشتیانی توسط رئیس دانشگاه فرهنگیان قرائت گردید.

در ادامه حجت الاسلام صادق زاده دبیر سی و یکمین جشنواره و مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی به ارائه گزارش این دوره از مسابقات پرداخت.

همچنین در این مراسم آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی ضمن تشکر از مسئولان دانشگاه فرهنگیان برای میزبانی مناسب این دوره جشنواره، اظهار داشت: انسانیت انسان‌ها در پرتو تعلیم قرآن شکل می‌گیرد همچنین قرآن نیاز به تبیین و مفسر دارد و در پرتو ارتباط انسان با وحی و قرآن است که انسانیتش رقم می‌خورد.
 
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه انسان دو خلقت، جسم و جان دارد، عنوان کرد: هفت میلیارد انسان در کره زمین زندگی می‌کنند اما همه آنها انسان واقعی نیستند زیرا همه انسان‌ها کرامت ذاتی دارند اما کرامت اکتسابی آن است که در پرتو قرآن و عترت کسب می‌شود.

 
وی با بیان اینکه کریم کسی است که خداوند در وجود او حاکم است خاطرنشان کرد: در جامعه کنونی ایران اسلامی پرچمدار کرامت است و برخی افراد انسانیت انسان ها را خدشه دار می‌کنند، همچنین حضور آینده سازان کشور در فعالیت‌های قرآنی سبب افتخار است و براساس وعده الهی رتبه برتر و نردبان ترقی برای قاریان و حافظان قرآن حتمی است.

 
رئیسی بیان کرد: این جلسه مزین به نور قرآن و نور امام رضا(ع) است و حاضران در آن فهم، درک و حشر و نشر در قرآن دارد و امیدواریم که نور این جلسه در فضای علمی دانشگاهی کشور گسترش یابد. خداوند متعال به موجب رحمانیتش کتاب رسل عطا‌نمود و انسانیت انسان در پرتو تعلیم قرآن شکل می‌گیرد.

 
وی گفت: هرکسی که به میزان ارتباط با خلیفه الله شکل مستخلف العقل بگیرد یک انسان عاقل است و کرامت ذاتی به عقل و فطرت است.

 
رئیسی تصریح کرد: اگر در مقابل شیطان درون و برون استقامت کردیم انسانی دارای کرامت هستیم و آنچه که باید با آن مبارزه کرد دشمنانی هستند که در عراق، یمن، بحرین و غیره اقداماتی شیطانی دارند و ایران اسلامی افتخار دارد که پرچم دار دفاع از کرامت انسانی و مبارزه با ظلم و زور است.

 
وی افزود: حاضران در این رقابت نورانی همه برنده هستند و هرکس که توفیق حضور در محضر قرآن را دارد و درس‌های قرآنی را در جامعه تبیین می‌کند یک برنده قرآنی است. پرداخت .
ت
قدیر از ممتازین و برترین های رشته های شفاهی شامل حفظ کل ،‌20 جزء، 10 جزء و 5 جزء قرآن کریم، قرائت تحقیق و قرائت ترتیل، اذان، تواشیح و دعا خوانی و در رشته های کتبی شامل رشته های احکام ، آشنایی با احادیث اهل بیت علیهم السلام ، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم ، آشنایی با سیره معصومین ، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه ، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه و حفظ موضوعی قرآن کریم  در دو بخش خواهران و برادران پایان بخش این مراسم بود.

شایان ذکر است در این دوره از مسابقات قریب به 550 نفر از دانشجویان خواهر و برادر اعزامی از دانشگاه های سراسر کشور در بخش حضوری طی دو روز در پردیس های شهید بهشتی و شهید هاشمی نژاد دانشگاه فرهنگیان با هم به رقابت پرداختند.

لازم به ذکر است دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم میزبان سی امین جشنواره سال گذشته در شهر مقدس قم بود و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال آینده میزبان سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور خواهد بود.
Share/Save/Bookmark