امتیاز مثبت
۰
 
جلسه هماهنگی درخصوص برگزاری مسابقات قرآنی رحمه للعالمین در دانشکده علوم قرآنی بجنورد برگزار شد
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از بجنورد ، نشست هماهنگی و تبادل نظر در راستای هرچه بهتر و با شکوه تر برگزار کردن مسابقات قرآنی رحمه للعالمین در دانشکده علوم قرآنی بجنورد برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب: 6211
 
 
دراین نشست که با حضور مسئولین و نمایندگان دانشگاه ها ، آموزش وپرورش ، ادارات وسازمان های جامعه هدف ِمسابقات قرآنی رحمه للعالمین برگزار شد، حجت الاسلام
مهدوی پور ، رئیس دانشکده علوم قرآنی بجنورد با بیان اینکه برگزاری این محافل و مجالس در تحکیم ارتباط نسل جوان و نوجوان با آموزه های قرآنی موثر است، اظهار کرد : آنچه امروز می تواند جوانان و نوجوانان ما را از آسیب ها و خطرات اجتماعی نجات دهد، گرایش آن ها به تعالیم روحبخش قرآنی است که ضامن سلامت و نجات این قشر از جامعه می باشد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه انس جوانان و نوجوانان با قرآن کریم گفت: خانواده ها برای تربیت قرآنی فرزندانشان باید از دوران کودکی و نوجوانی نهایت بهره را ببرند.

رئیس دانشکده علوم قرآنی بجنورد ادامه داد: اگر فرزندان ما از دوران کودکی با قرآن آشنا شده و انس بگیرند، زندگی آنها دچار تغییر و تحولات مفیدی می شود که از این رو نباید این سرمایه گذاری را در این دوران درخشان دست کم گرفت و از کنار آن به سادگی گذشت.

وی همچنین با اشاره به اینکه جهان امروز بر روی قشرهای کودک و نوجوان تمرکز زیادی دارد و می خواهد افکار خود را به کودکان و نوجوانان غالب کند، گفت: ما با شناسایی مسائل قرآنی می توانیم در مقابل دشمنان مقاومت کرده و معارف و آموزه های قرآنی را به فرزندان خود از بدو کودکی آموزش داده و نهادینه کنیم.

حجت الاسلام مهدوی پور با تاکید بر اینکه فرهنگ انس با قرآن هرچه بیشتر در جامعه گسترش یابد کارسازتر خواهد بود، خاطرنشان کرد: برای نهادینه کردن این فرهنگ مقدماتی لازم است و ابتدا با تلاوت و قرائت قرآن کریم آغاز می شود و پس از آن یادگیری معانی و تفسیر آیات است که از این طریق ، قرآن وارد زندگی انسان ها شده و اثرات خوب و مثبتی در پی خواهد داشت.

در ادامه نیز ضمن تشریح برنامه و آیین نامه مسابقات اعم از نحوه اطلاع رسانی ،زمان و مهلت ثبت نام ، تاریخ برگزاری آزمون ها ، مکان برگزاری و...، هریک از کارشناسان و مدیران حاضر در جلسه جهت هر چه بهتر و باشکوهتر برگزار شدن این دوره از مسابقات نظرات خود رابیان نمودند.
Share/Save/Bookmark