امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری مسابقات قرآن؛ پله ای برای پیشرفت دانشجویان
داور رشته صوت هفدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت گفت: برگزاری مسابقات قرآن، پله ای برای پیشرفت دانشجویان است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۲
کد مطلب: 9515
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، خانم راحله اسکندری، داور رشته صوت هفدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت و گویی اظهار داشت: یکی از برنامه ریزی هایی که نزدیک مسابقات می شود انجام داد این است که شرایطی را برای دانشجویان به وجود آوریم که بتوانند خودشان را با قوانین، آیین نامه ها و شکل مسابقات مسابقات بیشتر آشنا کنند و راحت و بدون استرس وارد مسابقات شوند.
وی در خصوص راهکارها برای بالا بردن کیفیت مسابقات گفت: اولین نکته مهم این است که افراد باید از خودشان شروع کنند و اگر برنامه ریزی درستی داشته باشند به نتایج مطلوب می رسند و همچنین مسئولان باید در این زمینه به فکر باشند که البته در سال های اخیر خیلی بهتر شده است، لذا ضروری است از اساتید خوب در دانشگاه ها برای تدریس و بالا بردن سطح قرآنی دانشجویان استفاده شود.
خانم اسکندری در خصوص سطح کیفی مسابقات افزود: سطح کیفی مسابقات خوب بود، اکثر افرادی که شرکت کرده بودند کسانی بودند که ما خودمان با آن ها در کلاس های مختلف ارتباط داشتیم اما هنوز می طلبد که دانشجویان یک سری کارهایی انجام دهند که سطح مسابقات را از لحاظ کیفی برای خودشان بالا ببرند.
داور رشته صوت در خصوص فواید برگزاری مسابقات قرآن گفت: برگزاری این گونه مسابقات یک نوع انگیزه برای دانشجویان ایجاد می کند اما نمی شود گفت که صد درصد هدف است چرا که هدف از یادگیری قرآن فقط مسابقه نیست و همه کسانی که در مسابقات شرکت می کنند به خاطر آماده شدن برای مسابقه نقاط مثبت و منفی خود را بررسی و سعی می کنند در این زمینه پیشرفت کنند.
وی ادامه داد: در این مسابقات با دادن کارنامه و ریزنمرات دانشجویان به ضعف های خود پی می برند و سعی می کنند با شناخت ضعف هایشان و برطرف کردن آن ها در سال های آینده با آمادگی بیشتری وارد مسابقه شوند و این خود پله برای پیشرفت است.
خانم اسکندری در ادامه با اشاره به اینکه مسابقه از نظم خوبی برخوردار بود، عنوان کرد: انتظار می رود برای مسابقات کشوری از یک مجری توانمندتر استفاده شود چرا که مجری برنامه خیلی تاثیرگذار بوده و می تواند از استرس دانشجویان بکاهد.
Share/Save/Bookmark