امتیاز مثبت
۳
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از مراغه:
جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده علوم قرآنی مراغه برگزار شد
جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۳ دانشکده علوم قرآنی مراغه، برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب: 7418
 
 

به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از مراغه، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید محمدی راد، رییس دانشکده علوم قرآنی مراغه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و تبریک کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید (ن والقلم) که با این سوگند، ارزش علم و قلم را عظیم شمرده و با قرار دادن استعداد بیان در وجود انسان او را اشرف مخلوقات خود نامیده است. 

دکتر محمدی راد افزود: در هر حرف از حروف که انسان استفاده می کند، یکی از علوم نهفته است و این علوم به برکت بیان، انتقال و گسترش یافته و بیان نیز به وسیله قلم قدرت یافته، اگر بیان ثابت بود دانش به صورت ثابت در دل ها باقی می ماند. با گسترش دانش و بیان بود که اکنون هزاران کتاب موجود است. باید از تمام کسانی که با قلم، دانش را گسترش می دهند قدردانی نمود.

استاد محمدی راد ادامه داد: زمان به دو دوره ماقبل تاریخ و بعد از تاریخ تقسیم می شود که دوران بعد از تاریخ به آن زمانی اطلاق می شود که قلم به کار افتاد و تاریخ شروع شد. همچنین دلیل محترم شمردن قلم از طرف خداوند متعال نیز همین نکته است که به آن سوگند یاد کرده، و دلیل ارزشمند شمردن کتاب های قدیمی نه به خاطر کاغذ، چون کاغذ به خودی خود ارزش خاصی ندارد، بلکه به خاطر قلم است که به آن قابلیت و ارزش داده است.

وی با اشاره به جایگاه دانشجو در جامعه افزود: شما دانشجویان عزیز نیز اهل قلم هستید و باید ارزش خود را بشناسید و جایگاه خود را کوچک نشمارید و به جایگاه قلم ارج نهید و مراقب باشید به آن خیانت نشود، خیانت به جایگاه قلم یعنی بر علیه دین و حقّانیت نگاشتن، امیدواریم خداوند ما را هدایت کند تا بتوانیم در نوشتن از شرّ شیطان به او پناه ببریم تا بر علیه حقیقت دروغ ننویسیم و حق قلم را ادا کنیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم خطاب به دانشجویان بیان داشت: در این مراسم، فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی ۹۳ را جشن گرفته ایم، طبق آیات شریفه قرآن کریم مسلمان نباید احساس بطلان کند، وقتی از یک مهم فارغ شدید به مهم دیگر بپردازید، خودتان را نسبت به مسائل جامعه و کشور بی مسؤلیت احساس نکنید، شما از یک مقطع خارج می شوید، این خارج شدن مطلق نیست، در فکر بدست آوردن مقاطع و درجات علمی دیگر باشید، دانشجویان فارغ التحصیل باید مبلّغ قرآن باشند، رفتار و کردار دانشجو باید طوری باشد که آنهایی که می بینند، به قرآن و دانشکده علوم قرآنی خوشبین شوند. با اخلاق حسنه خود و با معاشرت نیک خود و با گفتار دینی و رفتار اسلامی مروّج احکام و معاف الهی باشید و پله های موفیت را طی کنید.

Share/Save/Bookmark