امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری دورهای تربیت مربی روخوانی و روانخوانی و ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در دانشکده علوم قرآنی آمل
دورهای تربیت مربی روخوانی و روانخوانی و ترجمه و مفاهیم قرآن کریم ویژه دانشجویان برادر و خواهر دانشکده علوم قرآنی آمل مطابق سنوات گذشته در حال برگزاری است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۲
کد مطلب: 8796
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از آمل، یکی از دوره هایی که از سوی امور فرهنگی و کانون قرآن و عترت(ع)، هر ساله در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار گردیده و از سوی دانشجویان نیز مورد استقبال واقع می شود، دوره ی تربیت مربی روخوانی و روانخوانی و ترجمه و مفاهیم قرآن کریم است.

این دوره در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ نیز برای دو گروه برادران و خواهران و در هر دو مقطع کارشناسی و ارشد در حال برگزاری است.

در این دوره تعداد ۶۳ نفر از برادران و خواهران دانشجو در دوره ی تربیت مربی روخوانی و روانخوانی و تعداد ۷۵ نفر در دوره ی تربیت مربی ترجمه و مفاهیم قرآن کریم شرکت نمودند.

خانم اخوان مدیر موسسه زهرای مرضیه سلام الله علیها و مجری برگزاری این دوره در دانشکده علوم قرآنی آمل در توضیح کیفیت برگزاری این دوره ها گفت: دانشجویان شرکت کننده در دوره تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم برای ورود در دوره، ابتدا آزمون روخوانی و روانخوانی و مفاهیم سطح ۲ را پشت سر گذاشته و پس از قبولی در این آزمون در طول برگزاری دوره روش تدریس روخوانی و روانخوانی، روانشناسی تربیتی، درآمدی بر قرآن ، آیین دانشوری و احکام را می خوانند.

وی افزود: برای دوره تربیت مربی ترجمه و مفاهیم نیز در ابتدا، آزمون فصیح خوانی قرآن و مفاهیم سطح ۲ از دانشجویان به عمل می آید و در داخل دوره، روش تدریس ترجمه و مفاهیم، زبان عربی(صرف و نحو)، روانشناسی تربیتی و درآمدی بر قرآن را می گذرانند.

اخوان همچنین بیان کرد: کلیه دانشجویان شرکت کننده در این دوره ها با مراجعه به سایت تبیان، موسسه زهرای مرضیه سلام الله علیها و با وارد کردن کد مخصوص، دوره های دانشکده علوم قرآنی آمل قابل پیگیری می باشند. به عنوان نمونه کد دوره ۹۴۳۲ مربوط به دوره تربیت مربی روخوانی و روانخوانی دانشکده علوم قرآنی آمل می باشد که با ورود به سایت تبیان، موسسه قرآنی زهرای مرضیه سلام الله علیها می توان اسامی کلیه دانشجویان شرکت کننده در این دوره را مشاهده نمود.
لازم به ذکر کد دوره های دانشکده علوم قرآنی آمل در سایت رسمی کشوری تبیان به شرح ذیل می باشد:

دوره تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم:
کد 9432
کد 10516
کد 10517
دوره تربیت مربی ترجمه و مفاهیم قرآن کریم:
کد 9398
کد 10522
کد 10523
Share/Save/Bookmark