امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری نشست¬ علمی ـ تخصصی با محوریت « اربعین و حماسه حسینی (علیه السلام)» در دانشکده علوم قرآنی آمل.
نشست¬ علمی ـ تخصصی با محوریت « اربعین و حماسه حسینی (علیه السلام)» در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار گردید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب: 7247
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از آمل، نشست تخصصی با محوریت« اربعین و حماسه حسینی (علیه السلام ) »، در آستانه اربعین سید الشهدا علیه السلام در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی رئیس داتشکده علوم قرآنی امل در این نشست اظهار کرد: اربعین ، بیعت دوباره با عاشورا ، بعثت جان های ملتهب، تکرار پیمان پایدار شیعه در غدیر ، روز برائت از سلطه ستم و هنگامه عهد عاشقان شهادت است ، فرصت مجددفریاد رسای ستم سوزی و فرصت هم آوا شدن با زینب کبری (س) که احیاگر امر به معروف و نهی از منکر ، حراست از ارزشهای علوی ، آموزه شکر و شکیبایی و رشادت بود، می باشد.

وی ضمن بیان تأکیدات ائمه معصومین بر انجام اعمال مخصوص اربعین سیدالشهدا، گفت: حضرت امام حسن عسگری (ع) زیارت اربعین امام حسین (ع) را یکی از نشانه های مؤمن برشمردند.

حسینی مهمترین درس اربعین را زنده نگه داشتن یاد و حقیقت شهادت دانست و اظهار کرد: باید خاطره شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت . اربعین اعلام آمادگی به امام حسین (ع) است. در این سفر ۲۰ میلیون انسان می گویند ما آماده یاری شما هستیم. این فلسفه زیارت اربعین می باشد.

عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی آمل افزود: اربعین نشان دادن محبت و احساس برادری دینی شیعیان و پیاده روی اربعین به کربلا سیره علمای شیعه در طول تاریخ بوده است .

Share/Save/Bookmark