امتیاز مثبت
۰
 
آیین تجلیل از پژوهشگران برتر در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در دانشکده علوم قرآنی آمل
از پژوهشگران برتر دانشکده علوم قرآنی آمل تجلیل شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۷
کد مطلب: 7445
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از آمل ، مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در دانشکده علوم قرآنی آمل با حضور رئیس، کارکنان و دانشجویان دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید معصوم حسینی رئیس دانشکده علوم قرآنی شهرستان آمل گفت : هیچ دینی به اندازه دین مبین اسلام در موضوع علم و پژوهش سخن نگفته است .علم و پژوهش از مسائل مهمی هستندکه قرآن کریم در ۷۰۰ آیه به موضوع علم پرداخته و در ۵۰۰ آیه انسان را تشویق به پژوهش می کند .

دکتر حسینی با بیان اینکه احادیث و روایات زیادی در خصوص علم و پژوهش از ائمه اطهار علیهم السلام، مخصوصاً از امیرالمومنین علی(ع)، وجو دارد، اظهار کرد: امام علی(ع) در پاسخ به سؤال ، علم بهتر است یا ثروت؟ فرمودند: «علم بهتر است؛ زیرا علم تو را حفظ می‌کند، ولی مال و ثروت را تو مجبوری حفظ کنی».

وی با اشاره به اینکه، در دنیای امروز، علم و پژوهش یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود، افزود: هر کشوری که در پژوهش پیشرفت داشته، در همه حوزه ها اعم از اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حرف اول را در بین کشورها می زند.

وی عدم نیازسنجی پژوهشی ، عدم پشتیبانی مالی از پژوهشگران و اولویت ندادن به پژوهش های مورد نیاز را از آفات بزرگ پژوهشی برشمرد و گفت: اصلاحاتی باید در زمینه های نیازسنجی، پشتیبانی مالی و و اولویت دادن به پژوهش های مورد نیاز انجام گیرد تا پژوهشگران جوان ما از کشور خارج نشوند.

در ادامه دکتر سید عبدالله اصفهانی معاون آموزشی، پژوهش و فناوری دانشکده علوم قرآنی آمل با تبریک هفته پژوهش گزارشی از عملکرد یکساله پژوهشی این دانشکده را ارائه داد.

در پایان مراسم از همسر مرحوم حسین پور کارشناس سابق پژوهشی دانشکده و دکتر اصفهانی بعنوان معاون آموزشی و پژوهشی و عضو هیأت علمی برتر پژوهشی و همچنین علی رنجبر به عنوان کارشناس برتر پژوهشی و دانشجویان برگزیده پژوهشی دانشکده در حوزه مقاله و پایان نامه تجلیل به عمل آمد.
Share/Save/Bookmark