امتیاز مثبت
۰
 
بزرگداشت روز دانشجو در دانشکده علوم قرآنی دامغان
بزرگداشت روز دانشجو و دهه وقف در دانشکده علوم قرآنی دامغان
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از دامغان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو و گرامیداشت دهه وقف با حضور پرشور مسئولین و دانشجویان در دانشکده علوم قرآنی دامغان برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب: 6239
 
 
حجت الاسلام ملک زاده مسئول پژوهش دانشکده علوم قرآنی دامغان ضمن عرض خیرمقدم به دانشجویان و تبریک روز دانشجو و دهه وقف، روز دانشجو را روز بصیرت دانست.

وی ارکان بصیرت را در علم و تقوا برشمرد و اظهار کرد : کسی که علم همه جانبه داشته باشد و تقوای الهی را در کنار آن داشته باشد، به بصیرت کامل خواهد رسید.

مسئول پژوهش دانشکده در ادامه با بزرگداشت دهه وقف، نکاتی را در خصوص وقف بیان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رستمیان امام جمعه موقت دامغان ضمن تبریک روز دانشجو به بیان نکاتی در خصوص رسالت های دانشجویی پرداخت.

وی با اشاره به برخی از رسالت های دانشجو از نگاه مقام معظم رهبری گفت : تحصیل علم به عنوان اولین رسالت دانشجو در نگاه مقام معظم رهبری می باشد که بسیار مهم تلقی شده است. پیامبر اکرم می فرمایند :«یک لحظه مباحثه علمی برابر دوازده هزار ختم قرآن می باشد»

حجت الاسلام رستمیان، زمانه سازی را دومین رسالت اصلی دانشجویان عنوان کرد و افزود : یکی از گلایه های مقام معظم رهبری در خصوص کسانیست که هر اتفاقی یا اوضاع بدی در جامعه را به گردن زمانه می اندازند، در حالی که این طور نیست.

حجت الاسلام رستمیان در پایان سخنان خود یکی دیگر از رسالت های دانشجو را رسالت انقلابی برشمرد و بیان کرد : شناختن انقلاب و مبانی فکری آن، حساسیت در برابر دشمن، شناخت مبانی ارزشی اسلام، پایبندی به استقلال کشور و ... از جمله نگاه رهبر انقلاب به این مقوله است.
Share/Save/Bookmark