امتیاز مثبت
۰
 
نشست نقد و بررسی کتاب مرجع اعلی در دانشکده علوم قرآنی خوی برگزار شد
پنجاه و یکمین نشست کتاب با موضوع نقد و بررسی کتاب «مرجع اعلی» در دانشکده علوم قرآنی مراغه برگزارشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶
کد مطلب: 7436
 
نشست نقد و بررسی کتاب مرجع اعلی در دانشکده علوم قرآنی خوی برگزار شد
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از خوی ، به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش مراسم نقد و بررسی کتاب مرجع اعلی نوشته دکتر طراد حماده لبنانی و با مترجمی دکتر اسودی با حضور امام جمعه شهرستان خوی و دیگر شخصیت های برجسته علمی و حوزوی در دانشکده علوم قرآنی خوی برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام سید رضی موسوی شکوری با اشاره به جایگاه آیت‌الله خویی (ره) اظهار داشت: حضرت آیت‌الله‌العظمی خویی(ره) مرجع تقلید شیعه، مفسر قرآن است و نیز یکی از تأثیرگذارترین و پر مقلدترین مراجع شیعه در نیمه دوم قرن بیستم بوده و ازجمله آثار وی می‌توان، البیان فی تفسیر القرآن درزمینه علوم قرآنی و معجم رجال الحدیث درزمینه رجال را نام برد.

وی افزود: آیت‌الله خویی (ره) از نوادر روزگار معاصر است که بمانند جدش حضرت امام جعفر صادق (ع) توانست در آن وضعیت خفقان کشور عراق در دوره صدام شاگردان زیادی تربیت و تحویل جهان اسلام دهد‌ و در طول قریب به 70 سال تدریس، انبوهی از فضلا و علما از محضر درس ایشان بهره گرفته‌اند و همانند ستارگان درخشانی، در افق آسمان جهان اسلام پراکنده گشته‌اند.

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید رضی شکوری امام جمعه شهرستان خوی و استاد حوزه ، دکتر علی اسودی مترجم کتاب و معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی و دکتر سید طاها مرقاتی به معرفی شخصیت والای آیه الله خویی پرداخته و نکاتی را در نقد کتاب نگاشته شده ارائه نمودند .

در ادامه این مراسم ولی نوروزی رئیس دانشکده علوم قرآنی خوی در هشت بند کتاب مربوطه را از نظر ساختاری و محتوا و اسنادی نقد کرده و مترجم کتاب ضمن قبول نقدها برخی از آنها را پاسخ داد .

لازم به ذکر است در پایان این مراسم ضمن اهدای یک جلد کتاب به هریک از شرکت کنندگان ، دو نفر از خیرین هرکدام به مبلغ 50 میلیون ریال جمعا 100 میلیون ریال جهت خرید کتاب به کتابخانه دانشکده علوم قرآنی خوی اهدا کردند.
Share/Save/Bookmark