امتیاز مثبت
۰
 
مرحله سراسری آزمون معارفی جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار می شود
مرحله سراسری آزمون معارفی (کتبی) شانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، فردا برگزار می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب: 7805
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا احمدی مدیرفرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در تشریح این خبر اظهار کرد: بخش کتبی این دوره از جشنواره با حضور منتخبین مرحله دانشکده ای، فردا 3 اردیبهشت ماه ساعت 10 صبح همزمان در دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور برگزار می شود.

وی بیان کرد: یکی از ویژگی های این دوره از مسابقات، حضور خانواده های کارکنان و اساتید در بخش های معارفی و آوایی جشنواره می باشد.

مسئول کمیته علمی شانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در خصوص رشته های این دوره از مسابقات گفت: در بخش معارفی به طورکلی 4 گروه دانشجویی، اساتید، کارکنان و خانواده اساتید و کارکنان حضور دارند که دانشجویان در رشته های آشنایی با سیره معصومین علیهم السلام، احکام، پرسمان معارفی، آشنایی با نهج البلاغه، سبک زندگی اسلامی و ایرانی، آشنایی با صحیفه سجادیه، آشنایی با احادیث معصومین علیهم السلام، آشنایی با ترجمه و تفسیر، حفظ موضوعی قرآن کریم به رقابت خواهد پرداخت.

وی افزود: همچنین، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین علیهم السلام و احکام، رشته های بخش اساتید می باشند.

حجت الاسلام احمدی در خصوص رشته بخش کارکنان، گفت: آشنایی با سیره معصومین علیهم السلام، اخلاق و احکام ویژه بخش کارکنان و همچنین آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین علیهم السلام ، احکام و اخلاق، رشته های بخش خانواده ها می باشد.

وی درخصوص نفرات برتر این بخش، تصریح کرد: پس از ارزیابی نفرات، 3 نفر برتر هر رشته در بخش دانشجویی و 1 نفر برتر هررشته در بخش اساتید به مرحله ملی راه خواهند یافت.

احمدی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی و آمادگی، ویژه راه یافتگان به مرحله ملی، از برنامه های معاونت فرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم می باشد.
Share/Save/Bookmark