امتیاز مثبت
۰
 
جلسه دفاع از پایان نامه قرآنی در دانشكده علوم قرآني زابل
جلسه دفاع از پایان نامه قرآنی «سبک زندگی قرآن در توانمندسازی ایتام» در مقطع ارشد، در دانشکده علوم قرآنی زابل برگزار شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب: 8886
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی_دانشگاهی ایحاء از زابل، جلسه دفاع از پایان نامه قرآنی «سبک زندگی قرآن در توانمندسازی ایتام» با نگارش یونس جنگی زهی دانشجوی رشته علوم قرآنی در مقطع ارشد، با راهنمایی دکتر مریم طاهری‌زاده و داوری دکتر سید باقر حسینی در دانشکده علوم قرآنی زابل برگزار شد.
این پایان نامه با نمره 18 در دانشکده زابل پذیرفته شد.
در چکیده این پایان نامه آمده است:
موضوع مورد مطالعه و پژوهش در این پایان نامه، توانمندسازی ایتام توسط راهکارها و روش‌های قرآنی است که به کمک دیگر منابع مطالعاتی از جمله تفاسیر و روایات مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. اسلام به عنوان کامل‌ترین دین، قرآن را با همه‌ معارف و پیام‌ها به انسان عرضه نموده تا راهگشای رسیدن به فضیلت و تکامل انسان باشد.
یکی از پیام‌ها و معارفی که خداوند برای انسان بیان کرده، در مورد یتیم است. تربیت کودکان به‌ ویژه ایتام در چارچوب مفاهیم قرآنی و روایات بسیاری بیان شده است. در آیات متعددی درباره یتیم، حفظ حقوق و سرپرستی‌اش، به‌ویژه شیوه رفتار با او صحبت به میان آمده و روایات بسیاری نیز از سیره ائمه (ع) در دست است که نشان می‌دهد رسیدگی و اصلاح امور ایتام از امور مهم است.
توانمندسازی ایتام توسط راهکارها و روش‌های قرآنی که به کمک دیگر منابع مطالعاتی از جمله تفاسیر و روایات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد شامل موارد بسیار زیادی است. آموزش و ارتقای مهارت‌های زندگی و حفظ کرامت ایتام، محافظت از حقوق و اموال ایتام، توجه ویژه به ولی و سرپرستی نیکو، از جمله راهکارها و روش‌های قرآنی در توانمندسازی ایتام است.
Share/Save/Bookmark