امتیاز مثبت
۱
 
داور نشست تخصصی همایش پژوهش‌های قرآنی:
برگزیدگان نگاهی نو به استکبارستیزی در آیات و روایات داشتند
کاوند مقالات ارائه شده در همایش پژوهش‌های قرآنی را در سطح بالایی ارزیابی کرد و گفت: ارزیابی مقالات با توجه ویژه‌ای به نوین بودن نگاه نویسندگان به موضوعات استکبارستیزی صورت گرفت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۳
کد مطلب: 7788
 
 
علیرضا کاوند، داور نشست تخصصی همایش پژوهش‌های قرآنی در یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در گفت و گویی با پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، سطح مقالات امسال نسبت به سال گذشته را در سطح بالاتری ارزیابی کرد و گفت: این مقالات نسبت به سال گذشته ارتقای کیفی پیدا کرده و از طرفی نویسندگان در مدت ‌زمان ارسال مقالات، سعی کردند که مقالات را تا حد ممکن با جدیت کامل در اصلاح داشته باشند و نسبت به سال گذشته بیشتر با مسؤولان همایش همگام بودند.
داور نشست تخصصی همایش پژوهش‌های قرآنی ادامه داد: مواردی که داوران بیان کردند و کامنت‌هایی که زدند سبب شد که با ارجاع مقالات به نویسندگان، ۱۹ عنوان مقاله از بین ۱۱۵۰ مقاله برگزیده شود که آمار بسیار بالایی در مقایسه با سال گذشته است.
کاوند کمیت و کیفیت مقالات را در سطح بالایی عنوان کرد و ابراز داشت: برخی از نویسندگان برتر امسال در سال‌های گذشته هم مقاله داشته‌اند و با استفاده از این تجربه توانسته‌اند که در بین برگزیدگان امسال قرار گیرند.
عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی قم در بیان مؤلفه‌های رسیدن به مرحله پذیرش نهایی و ارائه در حد سخنرانی همایش، گفت: شرایط ما برای برگزیده اعلام کردن مقاله‌های ارائه شده این بود که چارچوب لازم را داشته باشد، با محورهای همایش همخوان و منطبق باشد، عنوان گویا باشد، چکیده استاندارد باشد، مقدمه‌نویسی اصول خود را رعایت کرده باشد؛ متن و بدنه اصلی مقاله امتیازات و مؤلفه‌های مورد تأیید مجامع علمی و دانشگاهی را داشته باشد؛ نتیجه‌گیری مطلوب، منابع درخور توجه باشد و مقالات نیز دارای نوآوری باشد.
داور نشست تخصصی همایش پژوهش‌های قرآنی تصریح کرد: مقالاتی که در این سطح عرضه ‌می‌شوند نوآوری دارند، در اینجا یک نگاه علمی است که مقالات با توجه به آیتم‌هایی که در مجلات علمی لحاظ می‌شود عرضه شوند؛ مقالاتی که در حد مجلات علمی ‌پژوهشی باشند در چنین کنفرانسی ارائه و مورد نقد و ارزیابی قرار می‌گیرند.
کاوند در پایان گفت: در این مرحله ارزیابی تبیینی توصیفی انجام می‌شود؛ چون بالاخره مقالاتی هم نقد شده است توسط داوران که به این مرحله رسیده است و ما الان بیشتر نقاط مثبت این مقالات را برای مخاطبین خودمان تأکید داریم که مطرح می‌کنند.
Share/Save/Bookmark