امتیاز مثبت
۲
 
برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن «ترنم وحی» در شیراز
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از شیراز ، دکتر محمد جواد سلمانپور از برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن «ترنم وحی» در شیراز خبر داد و گفت: این مسابقات همزمان با هفته بسیج به میزبانی دانشكده مطالعات تطبیقی قرآن كریم شیراز برگزار گردید.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: 6176
 
برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن «ترنم وحی» در شیراز
 
وی با بیان اینكه این جشنواره یكی از برنامه‌های قرآنی در نظر گرفته شده بسیج دانشجویی برای سال تحصیلی جاری است، افزود:‌ در این مرحله ۲۵۰ نفر از نخبگان قرآنی دانشگاه‌های استان فارس به رقابت پرداختند .
محمد جواد سلمانپور با اشاره به اینكه این مسابقات در دو بخش قرآن و عترت برگزارگردید ، گفت: بخش قرآن خود دارای دو بخش شفاهی و كتبی است كه مسابقات شفاهی شامل رشته‌های ترتیل، حفظ از یك جزء تا كل، اذان و تواشیح قرآن كریم بود.
رییس دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز ادامه داد: مسابقات بخش كتبی نیز در رشته ترجمه و مفردات جزء ۲۹ و ۳۰ قرآن كریم ترجمه آیت‌الله‌العظمی ناصر مكارم شیرازی برگزار گردید.
وی با تصریح اینكه مسابقات عترت نیز در دو بخش شفاهی و كتبی برگزار شد، گفت: مسابقات بخش شفاهی شامل سخنرانی با موضوع اهل بیت(ع) و مسابقات بخش كتبی شامل كتابخوانی با موضوع «انسان ۲۵۰ ساله» نوشته آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
سلمانپور با یادآوری اینكه این جشنواره در سه بخش دانشگاهی، شهرستانی و استانی برگزار شد ، گفت: امسال سال نخست برگزاری این جشنواره است و به یاری خدا در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت .
دانشیار دانشگاه شیراز اظهار كرد: مرحله دانشگاهی این جشنواره از ابتدای سال تحصیلی جاری، مرحله شهرستانی از ۱۳ آبان به بعد برگزار شده‌اند كه روز گذشته مرحله استانی بود .
وی در پایان اظهار كرد: این جشنواره كاملاً دانشجویی است و حتی اساتید و كاركنان دانشگاه‌های مختلف هم نمی‌توانستند در این جشنواره شركت كنند.
Share/Save/Bookmark