امتیاز مثبت
۱
 
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
اقشار مختلف جامعه به عمق بیانیه گام دوم انقلاب توجه کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان در جمع زائران حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: اقشار مختلف در جامعه اسلامی باید با تبعیت از فرمان رهبری از این فرصت فعلی برای آغاز گام دوم انقلاب استفاده کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۲
کد مطلب: 8778
 
اقشار مختلف جامعه به عمق بیانیه گام دوم انقلاب توجه کنند
 
به گزارش پایگاه قرآنی-دانشگاهی ایحاء به نقل از آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) طی سخنانی در تبیین بیانیه رهبر معظم انقلاب در مورد گام دوم انقلاب اسلامی ‌ با بیان اینکه زمان‌شناسی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های امام خمینی(ره) بوده است، اظهار کرد: رهبر انقلاب اسلامی نیز از این ویژگی برخودار هستند و در مورد لبنان و سوریه به‌خوبی از این ویژگی استفاده کردند.

وی با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب اسلامی با نگاه به نشانه‌های مختلف به آغاز گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرده‌اند، اضافه کرد: اقشار مختلف در جامعه اسلامی باید به عمق این بیانیه توجه داشته باشند و با تبعیت از فرمان رهبری از این فرصت فعلی برای آغاز گام دوم انقلاب استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با اشاره به اینکه خودسازی با تمدن‌سازی هم‌آهنگ است، تصریح کرد: اصول و اساسی که در حوزه خودسازی دنبال می‌شود، باید در حوزه تمدن‌سازی نیز دنبال شود تا بتوانیم جامعه مورد نظر را شکل دهیم.

وی با طرح این سؤال که حوزه علمیه در مقابل سند ۲۰۳۰ چه سندی ارائه کرده است؟ عنوان کرد: برخی از انتقادها در حوزه علمیه نسبت به این سند مطرح شد که انتقادهای صرفاً فردی و اخلاقی بود که می‌گفتند کودک را در سنین پایین با مباحث جنسی آشنا نکنید؛ یعنی این سند مشکل دیگر نداشته است.

حجت الاسلام پناهیان ادامه داد: برخی در حوزه می‌گویند که ما فقه نظام نداریم و حوزه مسئول نوشتن سندی همانند ۲۰۳۰ نیست. این افراد خود را راحت می‌کنند، درحالی‌که استخراج آموزه‌های دینی در عرصه‌های مختلف باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از وجود تعارض در میان ساختارهای اجتماعی و خودسازی یاد کرد و گفت: قرض الحسنه در کشور ضعیف است و به بهانه مضاربه نتیجه‌ای حاصل شده که با روح مضاربه و احکام اقتصادی منافات دارد. ساختارهای اجتماعی ما هنوز با آن ساختاری که برای خودسازی پپیشنهاد می‌شود منطبق بر یکدیگر نیستند.

این سخنران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) اظهار کرد: نمی‌خواهم همه وجوه تمدن غرب را انتقاد کنم، روح حاکم بر آن خودخواهی است؛ اما برخی از آن از وجوه تمدنی ما نیز جلوتر است و باید این را درست کنیم.
Share/Save/Bookmark