امتیاز مثبت
۰
 
همایش « وقف علم و فناوری در حوزه قرآن» برگزار می شود
همایش روز وقف علم و فناوری در حوزه قرآن از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب: 7274
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء، این همایش به صورت همزمان در 6 دانشکده علوم قرآنی قم، تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و کرمانشاه، در تاریخ 29 آبان ماه برگزار می شود.


رضا امانی معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در خصوص برگزاری این مراسم اظهار کرد: روز 30 آبان ماه سال جاری به عنوان یکی از ایام دهه وقف، «روز وقف علم و فناوری» نامیده شده است. دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم خود را به طور خاصّ، مکلّف به ترویج و اشاعه فرهنگ وقف در حوزه علوم و فناوری های قرآنی در جامعه اسلامی می داند. 


وی افزود: آنچه در این همایش اهمیت دارد ترویج وقف برای علم و فناوری است، یعنی مسأله محوری، کاربردی و تخصصی بودن مراسم در هر دانشکده و متناسب بودن با رسالت های علمی آن دانشکده از مهمترین ویژگی های این طرح است.


امانی در خصوص اهداف برگزاری همایش«وقف علم و فناوری در حوزه قرآن» گفت: گرامیداشت روز وقف علم و فناوری، ترویج و اشاعه فرهنگ وقف علم و فناوری قرآنی و حرکت در جهت تحقق اسناد بالادستی همچون سیاست های کلی علم و فناوری مطابق با منویات مقام معظم رهبری و نقشه جامع علمی کشور از مهمترین اهداف برگزاری این همایش می باشد.


معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به برنامه های این همایش اظهار کرد: تبیین ضرورت و آثار وقف در عرصه علوم و فناوری های قرآنی، معرفی کامل و بیان توفیقات و دستاوردهای دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به طور عام و دانشکده مربوط به طور خاص، به عنوان دانشگاه وقف بنیان، معرفی و تبیین حوزه¬ها و زمینه¬های مورد نیاز در دانشکده (آموزش و پژوهش) جهت هدایت موقوفات و حمایت های خیرین و تکریم و بزرگداشت واقفین قرآنی هر استان، از برنامه های همایش است.

 
 
 
 
Share/Save/Bookmark