امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری جلسه دفاعیه مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده علوم قرآنی تهران
پایان نامه «راهکارهای مقابله با جریان های سلفی و تکفیری با تکیه بر تفاسیر فریقین» در دانشکده تهران به صورت غیرحضوری دفاع شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۹
کد مطلب: 10902
 
 
به گزارش ایحا از تهران، جلسه دفاعیه دانشجو زینب حسنی نژاد عباس آباد رشته تحصیلی تفسیر و علوم قرآن مقطع کارشناسی ارشد با عنوان «راهکارهای مقابله با جریان های سلفی و تکفیری با تکیه بر تفاسیر فریقین» با راهنمایی آقای دکتر عظیم عظیم پور و داوری آقای دکتر خوش نظر، در دانشکده تهران به صورت غیرحضوری برگزار شد.
این پایان نامه با نمره ۱۷ و درجه خوب در تهران پذیرفته شد.
چکیده مطلب:
در این مجموعه به موضوع راهکارهای مقابله با جریان های سلفی و تکفیری با تکیه یر تفاسیر فریقین پرداخته شده است. بی تردید با وجود جریان های سلفی و تکفیری در منطقه و حضور بی مهابای آنان و کشتار و افزایش جَو شیعه هراسی در جوامع تصمیم بر آن شد تا به نوشته ای در جهت ارائه راهکار برای مقابله با این گونه انحرافات منطقه ای پرداخته شود، و انتخاب بر ارائه راهکارهای قرآنی به خاطر اهمیت موضوع صورت گرفت.
این پایان نامه متشکل از سه فصل با عناوین تعاریف و مفاهیم نظری تحقیق، راهکارهای مقابله با جریان های سلفی و تکفیری در عرصه جنگ نرم، راهکارهای مقابله با جریان های سلفی و تکفیری در عرصه جنگ سخت و آمادگی دفاعی است و دستاوردهایی مانند ارائه راهکارهای مقابله با جریان های سلفی و تکفیری در جنگ نرم اعم از راهکارهای علمی مانند راهکارهای مقابله با ارائه برهان، جدل و مناظره، راهکارهای فرهنگی و اجتماعی مانند تبلیغ، امر به معروف و نهی از منکر، تبری از گمراهان، راهکارهای سیاسی مانند نماز جماعت، نماز جمعه، حج، وحدت جوامع و ارائه راهکارهای مقابله با جریان های سلفی و تکفیری در جنگ سخت اعم از راهکارهای درون مرزی مانند آمادگی همیشگی، تشویق به جهاد و شهادت، مقاومت و پایداری و راهکارهای برون مرزی مانند مقابله به مثل و قدرت دفاعی می باشد که در اینجا به بررسی آنان پرداخته شده است.
در این بین می توان گفت که با استفاده از روش های مقابله و بکارگیری راهکارهای علمی، فرهنگی و اجتماعی، سیاسی، نظامی می توان از رشد این گونه انحرافات درون مذهبی کاست و شرایطی را ایجاد کرد که جامعه اسلامی در جهت رشد و امنیت اجتماعی تقویت شود.
مهمترین سرفصل های این پایان نامه عبارتند از:
۱. فصل اول: تعاریف و مفاهیم بنیادین
۲. راهکارهای مقابله با جریان های سلفی و تکفیری با تکیه بر تفاسیر فریقین در عرصه جنگ نرم
۳. راهکارهای مقابله با جریان های سلفی و تکفیری با تکیه بر تفاسیر فریقین در عرصه جنگ سخت
Share/Save/Bookmark