امتیاز مثبت
۰
 
چاپ کتاب مشاهیر و فعالان قرآنی یزد در دانشکده علوم قرآنی میبد
کتاب مشاهیر و فعّالان قرآنی یزد (ویژه مفسّران و استادان قرآنی) از سوی دانشکده علوم قرآنی میبد منتشر شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب: 11703
 
 
به گزار ایحا از میبد، کتاب مشاهیر و فعّالان قرآنی یزد (ویژه مفسّران و استادان قرآنی) با تألیف اساتید و دانشجویان دانشکده علوم قرآنی میبد منتشر شد.

این کتاب با تلاش دکتر محمدمهدی خواجه پور و دکتر مجتبی محمدی مزرعه¬شاهی از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، خانم فائزه زارع زاده ابرقوئی و خانم ریحانه فراصت توسط انتشارات شهر علم در 340 صفحه چاپ شد.

در این کتاب به زندگی نامه مختصر یکصد و ده نفر از مشاهیر و علمای قرآنی (استان یزد) که در زمینه قرآن و معارف ناب آن دست به قلم برده یا فعالیت هایی همچون سخنرانی و تبلیغ داشته اند و یا نظرات ارزنده ای درباره معارف قرآن و علوم مرتبط با آن ارائه داده اند، پرداخته است.

هدف از چاپ این کتاب، شناخت سبک زندگی، دیدگاه ها و سیره رفتاری این بزرگان و عاملی مهم برای تقویت باورهای دینی و قرآنی توده مردم، می باشد.

 لازم به ذکر است، استان یزد از دیرباز دارای اصالتی خاص بوده، آن گونه که در گذشته «دارالعباده» خوانده می شد، به همین سبب مهد مشاهیر قرآنی زیادی بوده است و در طی قرون و اعصار متمادی، نام آوران بی‌شماری در رشته های مختلف قرآنی در دامن خود پرورش داده است.
Share/Save/Bookmark