امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری نشست علمي «تبيين مباني قرآني گام دوم انقلاب اسلامي» در دانشكده علوم قرآني زاهدان
نشست علمي- تخصصی «تبيين مباني قرآني گام دوم انقلاب اسلامي» با حضور عضو هیأت علمی دانشكده علوم قرآني زاهدان برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب: 11820
 
برگزاری نشست علمي «تبيين مباني قرآني گام دوم انقلاب اسلامي» در دانشكده علوم قرآني زاهدان
 
به گزارش ایحا از زاهدان، نشست علمي «تبيين مباني قرآني گام دوم انقلاب اسلامي» با ارائه دكتر حميد كمانكش عضو هيات علمي دانشكده علوم قرآني زاهدان، بصورت مجازي برگزار شد .

دكتر كمانكش در این نشست به تبيين بيانيه ارزشمند مقام معظم رهبري درخصوص گام دوم انقلاب اسلامي خطاب به ملت ايران پرداخت.

وی اظهار کرد: اين بيانيه درحالي صادر شده كه انقلاب اسلامي ايران 40 سال از عمر با بركت خويش را سپري كرده و چهل در روايات اسلامي به معناي پختگي و كمال است. همچنين خود از اعداد پر رمز و راز است چه بسا كه در بسياري از فرمايشات ائمهعلیهم السلام از براي برآورده شدن حاجات و... از اين عدد استفاده مي شود: مانند 40 بار خواندن زيارت عاشورا یا 40 صبح خواندن دعاي عهد .

كمانكش در ادامه افزود: بیانيه «گام دوم انقلاب » تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به ویژه جوانان که به مثابه منشوری برای «دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی» خواهد بود و فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را رقم خواهد زد.

معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم خاطرنشان كرد: علم و پژوهش، معنويت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادي، عزت ملي، روابط خارجي و مرزبندي با دشمنذ و همچنین سبك زندگي؛ مهمترين دغدغه هاي مورد توجه رهبر معظم انقلاب در اين بيانيه بود.

وی در ادامه به تشريح هريك از اين موارد و نسبت هركدام با پيشرفت و تكامل جامعه كنوني كشور پرداخت.
Share/Save/Bookmark