امتیاز مثبت
۰
 
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه علوم و معارف قرآن
تفاهم‌نامه همکاری با حضور معاون همکاری های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بین این سازمان و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم منعقد شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۶
کد مطلب: 10678
 
 
به گزارش ایحا، دکتر سید محمدحسین هاشمی، معاون همکاری های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حضور در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب، سرپرست دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین نقیب با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: مقالات اعضای هیأت علمی دانشگاه از سال ۸۷ تا ۹۷ تعداد ۲۹۰ مقاله بوده است که در عرض یکسال گذشته ۱۰۰ مقاله علمی تخصصی به این تعداد افزوده شده است و این نشان از رشد علمی دانشگاه دارد.
وی با بیان این‌که تعداد ۱۰ کتاب قرآنی را به صورت مشترک با سازمان سمت زیر چاپ داریم، افزود: به دنبال راه‌اندازی ۵ مقاله علمی تخصصی نیز هستیم که امیدواریم بتوانیم به نتیجه برسانیم.
سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ادامه داد: امیدواریم با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بتوانیم در بحث جذب دانشجویان خارجی که ظرفیت آن نیز وجود دارد اقداماتی انجام دهیم و همین‌طور سفرهای علمی به خارج از کشور داشته و بتوانیم ارتباطات علمی گسترده‌تری با دانشگاه‌های خارجی داشته باشیم.
وی همچنین به برگزاری ۱۲ دوره همایش‌ بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی از سوی دانشگاه و ارسال مقالات از ۲۵ کشور جهان به این همایش‌ها اشاره کرد و بیان داشت: این همایش فرصت بسیار خوبی جهت ارتباطات بین‌المللی است و  درخواست داریم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری‌های خود به دانشگاه کمک کند تا وجهه بین‌المللی این همایش تقویت شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین نقیب خاطرنشان کرد: تمامی ۱۸ دانشکده علوم قرانی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم آمادگی همکاری با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را دارند و امیدواریم با امضای تفاهم‌نامه فی‌مابین قدم‌های مبارکی برداشته شود.
در ادامه دکتر هاشمی با بیان این‌که اقتدار ایران اسلامی در حوزه بین‌الملل صرفا مسائل نظامی و سیاسی نیست؛ بلکه این اقتدار به حوزه علم، ادب، فرهنگ و عمق این مسائل در جامعه نیز مربوط می‌شود، گفت: نیاز امروز جامعه اسلامی و جهان به حوزه و عمق علمی کشور ایران بیش از هر چیز دیگری است.
وی افزود: در حوزه بین‌الملل، کشورهای اسلامی مرتب در مسائل حوزوی، مسائل دینی، علوم فقهی و اصولی، قرآن، تفسیر و این زمینه‌ها از ما مطالبه همکاری دارند.
معاون همکاری های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان این‌که سازمان فرهنگ و ارتباطات امروز از شبکه عظیم رایزنی‌ها برخوردار است، ادامه داد: ما در حال حاضر حدود ۸۰ نمایندگی فرهنگی در ۶۲ کشور جهان داریم که ظرفیت بسیار بالایی است و این نمایندگی‌ها بازوهای نظام و بازوهای فرهنگی حوزههای علمیه و نهادهای علمی، فرهنگی و قرآنی کشور محسوب می‌شوند.
وی بیان داشت: با حضور در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم که مرکزی علمی، فرهنگی، حوزوی و قرآنی است متوجه شدیم که ظرفیت‌های بسیار وسیع قرآنی وجود دارد که در حوزه بین‌الملل و کشورهای اسلامی می‌تواند یاری‌گر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی باشد.
دکتر هاشمی در پایان با اشاره به تنظیم تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، گفت: با امضای این تفاهم‌نامه بسترهای لازم برای بهره مند شدن از ظرفیت‌های دانشگاه در حوزه کشورهای خارجی ایجاد می‌شود که امیدواریم بتوانیم گام‌های علمی و عملی خوبی را برداریم.
Share/Save/Bookmark