امتیاز مثبت
۰
 
بازدید علمای شیعه و اهل سنت کشور لبنان از دانشکده علوم قرآنی بندرعباس
هیئتی از علمای لبنانی مرکز تجمع علماء مسلمین بیروت از دانشکده علوم قرآنی بندرعباس بازدید کردند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب: 11398
 
 
به گزارش ایحا، شیخ بلال سعید شعبان، شیخ مصطفی ملص و شیخ ابراهیم البریدی از علمای اهل سنت و شیخ حسین غبریس و شیخ سلیم صالح از علمای شیعه کشور لبنان به همراه سید عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس در دانشکده علوم قرانی بندرعباس حضور پیدا کردند.
حجت الاسلام والمسلمین کذایی ضمن عرض خوش آمدگویی به میهمانان گزارشی از وضعیت و استقبال جوانان استان هرمزگان و استان های هم جوار از حضور در دانشکده علوم قرآنی بندرعباس ارائه داد.
وی افزود: یکی از اصلی ترین مشترکات مسلمانان قرآن کریم، کتاب آسمانی و کلام وحی است که به یقین مسلمانان طبق وصیت نبی مکرم اسلام(ص) به چنگ زدن به آن می توانند راه فلاح و رستگاری را طی کنند و مسیر خوشبختی و سعادت را پشت سر بگذارند.
شیخ بلال سعید شعبان فرزند علامه فقید سعید شعبان مدیر جنبش حرکت توحید اسلامی در طرابلس لبنان با بیان خرسندی و سرور از بازدید دانشکده علوم قرآنی بندرعباس، اظهار داشت: گمان نمی کردم در یک استانی که جمعیت آن ترکیبی و تلفیقی هستند یک مرکز آکادمیک باشد که شیعه در کنار اهل سنت درس بخوانند و مهم تر از آن اینکه اساتید آن هم از شیعه و هم از سنی باشند و این یعنی ریل گذاری جهت یک مسیر درست و عقلانی که از آن به وحدت علمی آن هم زیر سایه قرآن کریم می توان اشاره کرد.
وی با اشاره به این که ما در کشور لبنان آمادگی حضور اساتید و دانشجویان این دانشکده را از جنوب کشور ایران داریم، برای این حضور استقبال هم می کنیم چرا که با نشان دادن ظرفیت های موجود در دو کشور است که پیوند عمیق و ناگسستنی بین مسلمین ایجاد خواهد شد.
در پایان این نشست، اهانت به رسوا خدا(ص)توسط یکی از نشریات کشور فرانسه با شعار لبیک یا رسول الله محکوم شد.
Share/Save/Bookmark