امتیاز مثبت
۱
 
از سوی مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم؛
محتوای دروس رشته علوم قرآن و حدیث با فناوری های روز تولید می شود
محتوای دروس رشته علوم قرآن و حدیث با فناوری های روز از سوی مرکز آموزشهای الکترونیکی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به وسیله نرم افزار I spring تولید می شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸
کد مطلب: 8283
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء، حجت الله لطفی مدیر برنامه ریزی و توسعه آموزشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در توضیح این خبر اظهار کرد: طی درخواست دانشگاه جهت پذیرش دانشجو به شیوۀ الکترونیکی، راه اندازی رشته منوط به آماده سازی سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی (LMS) و تأمین حداقل 25% از محتوای الکترونیکی کل دروس هر یک از رشته های آموزشی مورد درخواست بوده است.


وی افزود: در همین راستا سیستم LMS آماده و در راستای تولید محتوای الکترونیکی رشته علوم قرآن و حدیث مقطع کارشناسی نیز 5 عنوان درسی رشته علوم قرآن و حدیث از دانشگاه قرآن و حدیث خریداری و 6 عنوان درسی نیز در مرحله ضبط دروس می‌باشد.


لطفی بیان کرد: بر اساس این گزارش درس «تفسیر ترتیبی قرآن 1» با ارائه سرکار خانم دکتر آخوند در 30 جلسه به مرحله پایان ضبط دروس و نهایی شده 8 جلسه رسیده است.


وی همچنین افزود: همچنین 6 جلسه درس «علوم قرآنی 1» با تدریس دکتر محود ابوترابی که 15 جلسه بوده آماده شده است؛ درس «صرف کاربردی 1» استاد دکتر رضا امانی و «آشنایی با صحیفه سجادیه ادعیه و زیارات مأثوره» دکتر سید احمد سجادی به ترتیب در 28 و 16 جلسه به اتمام رسیده است.


مدیر برنامه ریزی و توسعه آموزشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تصریح کرد: درس «انقلاب اسلامی ایران» با ارائه استاد محمود معلمی در 16 جلسه به مرحله پایان ضبط دروس رسیده است و همچنین از 15 جلسه درس «تاریخ تحلیلی اسلام» دکتر منتظر القائم، تعداد 10 جلسه ضبط شده است.


وی خاطرنشان کرد: تولید محتوای دروس به وسیله نرم افزار I spring می باشد که از جمله مزیت های استفاده از این نرم افزار تولید محتوای الکترونیکی با فناوری روز، خروجی بسته با فرمت های متنوع از جمله اسکورم (برای استفاده در سامانه‌های آموزش مجازی)، وب (برای استفاده در هر سامانه‌ای) و ویدیو و خروجی بسته به صورت html5  کاملا بروز و بدون نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزار کمکی می باشد.


حجت الله لطفی تصریح کرد: استفاده از نرم افزار پاورپوینت به عنوان نرم افزار مرجع تولید محتوای ارائه، نصب بر روی نرم افزار پاورپوینت و استفاده از امکانات آن، قابل مشاهده در کامپیوتر، تبلت و موبایل با قابلیت تغییر اندازه متناسب با هر سایز صفحه نمایش (responsive)، سرعت و مدیریت مناسب پخش محتوا نسبت به خروجی دیگر نرم ا فزارهای تولید محتوا و امکان افزودن آزمون با تنوع نوع سوال از دیگر مزیت این نرم افزار به شمار می رود.


وی بیان کرد: همچنین امکان افزودن محتوای تعاملی، مدیریت صوت و فیلم استفاده شده در اسلاید‌ها، مدیریت نرم افزار پخش محتوا (پلیر) (امکان ترجمه، تغییر رنگ و تغییر در امکانات مورد استفاده) و مدیریت فهرست مطالب (لیست اسلایدها) از دیگر امکانات نرم افزاریاد شده عنوان شده است.
Share/Save/Bookmark