امتیاز مثبت
۰
 
اهتزاز پرچم عزا از حرم امام حسین(ع) تا حرم امام رضا(ع)
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء ، همزمان با آغاز ماه محرم الحرام، پرچم سرخ حرم امام حسین (علیه السلام) و پرچم سبز حرم امام رضا (علیه السلام) با پرچم رنگ سیاه تعویض شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۹
کد مطلب: 5862
 
 
با آغاز ایام محرم الحرام با حضور شمار زیادی از زائران امام حسین (ع) و شخصیت های دینی و مسئولان سیاسی عراق در مرقد ایشان و مرقد حضرت عباس (ع)، پرچم سرخ رنگ گنبد سالار شهیدان با سیاه تعویض شد.

 
در این مراسم شیخ «عبدالمهدی الکربلائی» نماینده آیت الله سیستانی مرجع شیعیان عراق، در سخنانی بر ادامه جهاد علیه گروه تروریستی داعش و آزادسازی اراضی کشور از کنترل این گروه تکفیری تأکید کرد.

 
وی افزود: اگر فتوای آیت الله سیستانی نبود، داعش بغداد و تمامی اراضی عراق را تصاحب می کرد. ما باید از خانواده شهدا، یاد و با ایتام آنها همدردی کنیم. زیرا آن ها صاحبان فضیلت بر ما هستند.

 
همچنین در مراسمی مشابه با حضور خیل عظیم عاشقان اهل بیت علیهم السلام پرچم حرم امام رضا (علیه السلام) نیز طی مراسمی با شکوه با پرچم سیاه تعویض گردید.

پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) در قم نیز همزمان با مشهد مقدس تعویض و به رنگ سیاه به نشانه آغاز ماه عزای حسینی در آمد.

Share/Save/Bookmark