امتیاز مثبت
۰
 
یادواره با شکوه لاله های آسمانی در دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد
یادواره لاله های آسمانی به مناسبت بزرگداشت شهیدان مدافع حرم مجتبی و مصطفی بختی و مسن ترین شهید دفاع مقدس غلامحسین مقنی ،در دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 7428
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از میبد، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو میبد، شهدای مدافع حرم و مسن‌ترین شهید کشور، شهید غلام‌حسین مقنی با عنوان یادواره شهدای «لاله‌های آسمانی» به همت بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی میبد و همکاری نهادهای فرهنگی این شهرستان در محل دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد.

در این مراسم که با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان و همچنین خانواده شهیدان بختی برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین موسوی از واعظین کشوری پیرامون دفاع مقدس و مدافعان حرم به ایراد سخن پرداخت.

حجت‌الاسلام سید حسین موسوی در این مراسم اظهار کرد: هر کسی که شعائر الهی را گرامی بدارد، مورد عنایت خداوند است، لذا یادواره شهدا مصداق شعائر الهی است که همواره باید به بهترین نحو ممکن و با شکوه خاص برگزار شود.

وی ابراز داشت: در یادواره شهدا باید به موقعیت خودمان توجه کنیم که در کجا قرار داریم و آیا در مسیر شهدا حرکت می‌کنیم یا عکس شهدا مسیرها را طی می‌کنیم .

حجت‌الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: شهدا ولایتمدار بودند، لذا اجازه ندادند سخن امام خمینی (ره) بر زمین بماند. رفتند و جان خود را فدا کردند.

وی بیان داشت: حرف شهدا این است که همگان تابع ولایت و رهبری باشید، پس همه مسؤولیم در بحث اقتصاد مقاومتی به فرمان مقام معظم رهبری لبیک بگوییم‌.

حجت‌الاسلام موسوی درباره شهدای مدافع حرم گفت: شهدای مدافع حرم داوطلبانه رفتند تا در مقابل استکبارجهانی و گروه تکفیری داعش که از کمک‌های مالی و تجهیزات روز برخوردار بودند، ایستادند تا دشمنان را به خاک مذلت نشاندند.

وی بیان داشت: شهدای مدافع حرم جان خود را دادند تا ایران اسلامی همچنان در جهان عزیز و امید قلب مستضعفان جهان باشد، شهیدان بر نفس خود امیر بودند که رستگار شدند.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه در تمامی خاطراتی که از سوی والدین شهدا مطرح می شود مردم داری یکی از صفات برجسته شهدا است، خاطرنشان کرد: این نشانگر آن است که روحیه مردمی بودن و خدمت به مردم در شهدا بسیار متبلور بود.

وی در پایان تصریح داشت: شهدای ایران اسلامی از قبل انقلاب تا امروز و شهدای مدافع حرم همه یک پیام دارند که کار مردم را بردوش بگیریم و به آنان خدمت رسانی شود.

در ادامه این مراسم مادر شهیدان بختی در مورد فرزندان شهیدش بیان داشت: افتخار می کنم که مادر شهید هستم و امیدوار هستم که در محضر حضرت زینب (س) سربلند باشم چراکه تلاش کردم سنگر را برای فرزندانم حفظ کنم، همچنانکه می دانید نیروی ایرانی برای اعزام به سوریه نمی پذیرفتند، برای همین مجبور شدم، خانواده ام را به عنوان خانواده افغانستانی معرفی کنم و به زبان افغانی صحبت کنم و برای دو پسرم نقش مادر و خاله را بازی کنم.

وی ادامه داد: خوشحال هستم که پسرانم در راه حضرت زینب فدا شدند، آرزو داشتم که ای کاش ده پسر دیگر داشتم تا در راه ایشان فدا کنم.

این مادر شهید بیان کرد: شهادت مسئله اتفاقی نیست و شهدا از کودکی انتخاب و برای این راه تربیت می شوند.

Share/Save/Bookmark