امتیاز مثبت
۰
 
همایش گام دوم انقلاب اسلامی درعصر جدید در بجنورد برگزار شد
همایش گام دوم انقلاب اسلامی درعصر جدید با حضور کارکنان و دانشجویان دانشکده علوم قرآنی بجنوردبرگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۸
کد مطلب: 8797
 
همایش گام دوم انقلاب اسلامی درعصر جدید در بجنورد برگزار شد
 
به گزارش پایگاه قرآنی -دانشگاهی ایحاء از بجنورد، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در همایش گام دوم انقلاب در عصر جدید انقلاب اسلامی، اظهار داشت: شنیدن سخنان ارزشمند جوانان همیشه مغتنم است و برای عملیاتی کردن بیانیه راهبردی رهبر انقلاب باید سخنان جوانان را بیش از پیش شنید.

وی افزود: تحولات معنوی در جوانان بعد از انقلاب اسلامی چندین برابر شده است. اعتکاف‌های عظیم، حضور در مراسمات دعا و مناجات و حضور پر رنگ جوانان و اقشار مختلف در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی، ثمره درخشان انقلاب اسلامی است.

امام جمعه بجنورد گفت: انقلاب اسلامی پدیده‌ای نیست که محصور در مرزهای جغرافیایی باشد. باید انقلاب اسلامی به دنیا صتدر کنیم و در این 40 سال اتفاقات خوبی افتاده است.

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب ره در سه عنصر عده، عُده و عرضه می‌توان خلاصه کرد. برای نیل به اهداف انقلاب باید افراد لازم، مدیریت و توانمندی استفاده از نیروها را داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تاکید بر بخش‌هایی از بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: در دوران جدید انقلاب اسلامی باید با تجربه فراتر از گذشته عمل کنیم. در انتخابات باید به سمت افرادی برویم که حرف‌های نو و مبتکرانه داشته باشند. مدیریت کارامد برای بکارگیری صحیح از امکانات یک عنصر مهم در عصر جدید انقلاب است.

یعقوبی افزود: اگر در عرصه اقتصاد از توان کشور به خوبی استفاده شود، مشکلات اقتصادی قابل حل است. در عصر جدید انقلاب اسلامی باید بدانیم که ما از صفر شروع کرده‌ایم و اینک قدرت‌های بزرگ خواهان برقراری ارتباط با ما هستند. دیگر خبری از تحقیرهای عصر پهلوی نیست.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: امروز در دوره‌ای هستیم که با موشک‌هایمان پیام قدرت را به دنیا مخابره می‌کنیم. امروز بسیاری از صادرات ما در دنیا نمونه است و دنیا نیز به آن اذعان دارد. در این بیانیه پایه‌های تمدن به دنیا مخابره شده است و برای ایجاد تمدن نوین اسلامی ایران، این بیانیه یک گام اصلی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز دوران تداوم‌سازی و پایداری نظام اسلامی است و باید برای آن اهتمام کنیم. رسالت این بیانیه تقنینی نیست بلکه رسالتش تبیین روح قوانین نظام اسلامی است. جهاد و جوانان کلیدی ترین عنصر بیانیه است. ریشه این بیانیه این است که امید را به جامعه تزریق کنیم.
Share/Save/Bookmark