امتیاز مثبت
۰
 
بررسی و تبیین بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی
رئیس دانشکده علوم قرآنی زاهدان در پی صدور بیانیه رهبر انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب، در یادداشتی به بررسی و تبیین این پیام مهم پرداخت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۶
کد مطلب: 8517
 
بررسی و تبیین بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای – حفظه ا... تعالی- در طی سالهای گذشته به دفعات بر مراحل انقلاب اشاره فرموده و از پنج مرحله انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن سازی اسلامی به عنوان گامهایی یاد کرده اند که باید طی نمود تا بتوان به آرمان نهایی حرکت انقلابی مردم شریف جمهوری اسلامی ایران، یعنی تمدن سازی نوین اسلامی دست یافت و برای طی این مسیر همواره رهنمودهای راهگشایی داشته و نقشه ی راه را ترسیم نموده اند و در طی سالهای گذشته، همواره شعارهای انتخاب شده برای سالها، بر بازگشایی گره های ایجاد شده در مسیر این حرکت نظر داشته است.

اکنون در چهل سالگی انقلاب، نقشه ای جامع، استراتژیک و راهبردی برای چله ی دوم انقلاب صادر فرموده اند که اولا خطاب به ملت ایران است، چراکه این مردم هستند که رکن رکین انقلاب را تشکیل داده، در متن انقلاب قرار دارند و صاحبان اصلی آن محسوب می شوند.

همانطور که این انقلاب با حرکت مردم آغاز گردید، تداوم آن نیز به دست این مردم امکانپذیر است. ثانیاً در بطن این بیانیه کلیدواژه هایی است که شاه کلید گذر از مراحل انقلاب را به خوبی به مسئولین و مردم می نمایاند. کلیدواژه هایی چون جوانان، انقلابی، جهادی، معنویت و اخلاق، استقلال و آزادی، مرزبندی با دشمن، طهارت اقتصادی، سبک زندگی و تمدن سازی نوین اسلامی. کلیدهایی که هم مقصد را نشان می دهد و هم راه رسیدن به مقصد را. جوانان به عنوان اصلی ترین سرمایه انقلاب، طلایه داران چله ی دوم انقلاب هستند.

جوانانی با روحیه ی جهادی و نگاه انقلابی، مملو از اخلاق و معنویت، آزادیخواه، استقلال طلب و عزتمند که مرز بین خودی و ناخودی را به خوبی شناخته و با اخذ سبک زندگی اسلامی و تمسک به طهارت اقتصادی بتوانند دولت و جامعه ای اسلامی را رقم زده و زمینه لازم برای تمدن سازی نوین اسلامی را فراهم فرمایند.

 حمید کمانکش 23/11/97
Share/Save/Bookmark