امتیاز مثبت
۰
 
نشست اعضای شورای فرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد
اولین نشست شورای فرهنگی دانشگاه با حضور اعضای جدید برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۶
کد مطلب: 11632
 
 
این جلسه با موضوع ازدواج های دانشجویی و با حضور  حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، دکتر حمید کمانکش معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر مهدی داوری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین سید کریم خوشنظر معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر علیرضا کاوند معاون پژوهشی و فناوری ، مدیر مشاوره، مدیر فرهنگی و نمایندگان دانشجویی برگزار شد.

حجت الاسلام نقیب در این جلسه با تاکید بر اهمیت توجه به ازدواج جوانان بخصوص در دوران دانشجویی  اظهار کرد: تشکیل کمیته ای در دانشگاه با هدف شکل گیری ازدواج دانشجویی بر مبنای دینی امری ضروری و مهم است.

وی همچنین بیان کرد: انجام مطالعات میدانی، استفاده از ظرفیت نهادهای مرتبط همچون ستاد ازدواج دانشجویی نهاد مقام معظم رهبری، استفاده از ظرفیت مراکز تحقیقاتی در زمینه ازدواج، استفاده از روش های صحیح مشاوره و همچنین استفاده از مشاوران مجرب به جهت جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی و تصمیمات احساسی بسیار اهمیت دارد.

دکتر نقیب با بیان اینکه در این طرح دو موضوع روش اجرا و پشتیبانی بسیار حائز اهمیت است، افزود: ما باید هم از لحاظ نرم افزاری و هم سخت افزاری این طرح را پشتیبانی نماییم. انجام مشاوره های قبل ازدواج ویژه جوانان و خانواده ها، نشست ها و کارگاه های اخلاقی فرهنگی، آشنایی کامل خانواده ها با مشکلات و موانع و مرتفع سازی آنان و ... مهمترین وظایفی است که این ستاد باید انجام دهد.

وی با تاکید بر حضور جدی و دقیق خانواده ها از ابتدا در این طرح، گفت: حضور خانواده های زوجین در شکل گیری ارتباط و آشنایی جوانان با یکدیگر از ابتدای امر بسیار مهم و ضوری است و دانشگاه نقش واسطه و راهنما را در این بین ایفا خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم همچنین ترغیب خیران قرآنی جهت پشتیبانی مالی از از این طرح به خصوص در زمینه تامین هزینه های ازدواج، تهیه جهزیه، اشتغال، مسکن و ... را از دیگر وظایف این ستاد عنوان کرد .

وی با تاکید بر استخراج و شناسایی معیارهای قرآنی ازدواج به جوانان اظهار کرد: در انتخاب مشاوران حتما باید دقت شود از اساتیدی در این طرح استفاده شود که بر اساس و مبنای دین و قرآن به امر آموزش و مشاوره ازدواج بپردازند.

در ادامه این نشست حجت الاسلام خوشنظر با بیان اینکه بر اساس تحقیقات میدانی ازدواج های دانشجویی کمترین مشکلات و آسیب های بعد از ازدواج را در کشور به همراه داشته است، از تدوین و ابلاغ آئین نامه و تشکیل ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه در آینده ای نزدیک خبر داد.

در بخش دیگر این جلسه هریک از اعضا به بیان نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود در خصوص این طرح پرداختند.


   
 
Share/Save/Bookmark