امتیاز مثبت
۰
 
نشست بصیرتی «انتخابات و شاخص های نماینده انقلابی » در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد
نشست بصیرتی با موضوع «انتخابات و شاخص های نماینده تراز انقلاب اسلامی» در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار گردید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب: 11722
 
 
به گزارش ایحاء از کرمانشاه، در آستانه نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری در کشور، نشست بصیرتی به منظور آشنائی هر چه بیشتر دانشجویان با شاخص های یک کاندید انقلابی و متعهد، با همت واحد فرهنگی و انجمن علمی دانشجویی و با ارائه دکتر محسن نصری از اساتید دانشگاه اصفهان و مولف کتاب (ایران دیروز، امروز و فردا) به صورت مجازی در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد.

در این نشست استاد نصری ضمن گرامیداشت ایام چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تقدیر و تشکر از حضور مردم غیور و ولایت مدار استان کرمانشاه در تمام عرصه ها از قبل از انقلاب تا دفاع مقدس و بعد از آن، اظهار کرد: یک جامعه اسلامی زمانی کامل و موفق است که از هرجهت پای آرمان ها و اعتقادات ایستاده و شرایط لازم و کافی را در تمامی زمینه ها دارا باشد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از شروع انقلاب تاکنون طی این سالها به موفقیت ها و دست آوردهای زیادی رسیده است که بخشی از این موفقیت ها را در علم و دانش، پزشکی، هسته ای، فضائی، فناوری، امنیتی، موشکی، نظامی و هوافضا و... می توان نام برد، ولی با این وجود هنوز با هدف اصلی که در بیانیه گام دوم انقلاب بیان شده است فاصله داریم.

دکتر نصری در زمان کنونی راه رسیدن به این هدف را انتخاب یک نماینده تراز انقلاب اسلامی در انتخابات بیان کرد و گفت: انتخابات سال ۱۴۰۰ بسیار موثر و سرنوشت ساز می باشد و باید سعی بر این باشد که به بهترین نحو فردی اصلح و مناسب برای خدمت به مردم انتخاب شود.

وی با اشاره به شاخصه های مهم یک فرد انقلابی، اظهار کرد: از شاخصه های مهم یک فرد انقلابی و متعهد با توجه به برخی از بیانات امام و رهبر معظم انقلاب می توان به پایبندی به احکام اسلام، تقوا و تدین فردی، خانوادگی، سیاسی و اجتماعی، صداقت، امانت داری، انقلابی و در خط امام (ره) بودن در محور اعتقاد و التزام عملی اشاره نمود و در دیگر محورها نیز فرد منتخب باید دارای شاخص هایی از جمله اهتمام به امور مستضعفین و دلسوز مردم و طبقات محروم، روحیه مبارزه با راحت طلبی، مبارزه با مفاسد اقتصادی، عدم وابستگی به کانون های قدرت و ثروت، ساده زیستی و پرهیز از اشرافی‌گری، عدم وابستگی و تمایل به شرق و غرب، پایبندی به وحدت و انسجام ملی، شجاعت، بصیرت و بینش سیاسی، حفظ عزت ملی، کارآمدی، دلسوزی، تجربه داشتن، برنامه داشتن، خوشنامی و جوانگرایی و پرتلاش و مردمی بودن و ... را دارا باشد.

استاد دانشگاه اصفهان افزود: بنابراین باید فهمید شخص منتخب در چه حد توانمندی در تمام زمینه های ذکر شده را دارد و در آخر باید در خصوص انتخاب شخص، تحقیق و بررسی کامل کرد و چشم بسته انتخاب نکرد .

محسن نصری همچنین با برشمردن دیگر مسائل مهم در امرانتخابات در پایان نشست خود، با پاسخگویی به سوالات حاضرین، جلسه را به پایان رسانید.
Share/Save/Bookmark