امتیاز مثبت
۰
 
رییس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه تشریح کرد؛
بررسی «نسبت تربیت دینی با ایجاد اغتشاش و ناامنی»
رییس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه در گفت و گویی به بررسی موضوع «نسبت تربیت دینی با ایجاد اغتشاش و ناامنی» پرداخت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
کد مطلب: 10192
 
 
به گزارش پايگاه قرآني دانشگاهي ايحا از كرمانشاه، دکتر چهری، رییس و از اساتيد هیأت علمی دانشكده علوم قرآني كرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ايحا موضوع «بررسی نسبت تربیت دینی با ایجاد اغتشاش و ناامنی» را به بهانه برخی حوادث تأسف بار اخیر در کشور تشریح کرد كه در اين بخش به گزيده اي از سخنان ايشان خواهيم پرداخت:
بدون شک رسالت قرآن کریم هدایت و تربیت بشر در تمامی جوامع و دوران هاست. با در نظر گرفتن جامعیت قرآن کریم، امکان بهره مندی از انوار مقدس آن در تمام عرصه های روابط فردی و اجتماعی و از طرفی لزوم حرکت جامعه دینی در مسیر رسیدن به مرحله تحمل حضور منجی بشریت، سنگینی بار مدیران فرهنگی جامعه اسلامی، بالاخص در انقلاب اسلامی ایران، در حوزه تلاش شبانه روزی در به ثمر رسیدن راهکارهای قرآن کریم در نهادینه سازی تربیت دینی در جامعه، به خوبی مشخص و واضح می شود.
بدون تعارف و با نظری کوتاه در حوادث اخیر کشور، کم کاری مدیران فرهنگی جامعه اسلامی در عدم عملکرد روشمند و موفق در تربیت دینی نسل جوان بر محوریت قرآن کریم بر هر بیننده ای نمایان است، هر چند نقش پُررنگ جریان های ضد انقلاب و معاند دنباله رو آنان در ایجاد التهاب و ناامنی را نیز نباید و نمی توان نادیده گرفت.
از این رو، ضمن جداسازی صف معترضان از اغتشاشگران؛ بررسی ها و تحلیل مدل های اغتشاش و ایجاد ناامنی در حوادث اخیر نشان می دهد، عاملان اصلی این حوادث از کمترین اعتقاد یا اطلاع از مفاهیم قرآنی برخوردار بوده اند، چرا که بروز برخی از مصادیق رفتاری، مانند تعرض به حقوق اولیه مردم، آسیب رسانی گسترده و هدفمند به اموال و اماکن عمومی، ایجاد رعب و وحشت و ایجاد راه بندان و ... از خطاهای غیر قابل اغماض و مورد نهی شدید قرآن کریم است.
بدین جهت با عنایت به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی بر مبنای دفاع از حق و حقیقت و تسهیل پیمودن مسیر تکامل بشری در رساندن بشریت به قله های سعادت شکل گرفته است و از طرفی پیکار دائم حق و باطل و وعده قرآن کریم در غلبه حق بر باطل که از مهمترین سنت های الهی است، ضروری به نظر می رسد.
از آنجا که مردم در جامعه اسلامی وظایف و نقش مهمی در تحقق اهداف قرآن کریم و جامعه دینی را بر عهده دارند؛ متولیان و مدیران فرهنگی، در مسیر افزایش سطح معرفتی دینی و قرآنی افراد جامعه، به صورت کاملاً روشمند و هدف گذاری شده، با ابزارهای بسیار کارآمد در فضای رسانه و تبلیغات، اقدام کنند. چه اینکه به یقین می توان گفت با افزایش سطح معرفت دینی افراد جامعه، لیدرها و سرشاخه های اصلی این گونه حوادث از هیچ حمایت و حلقه امنی از ناآگاهی برخی افراد، برخوردار نبوده و به فضل الهی نخواهند توانست، به ایجاد موارد مشابهی از این حوادث اقدام کنند.
Share/Save/Bookmark