امتیاز مثبت
۱
 
دفاع از پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده علوم قرآنی
پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده علوم قرآنی شیراز دفاع شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
کد مطلب: 10435
 
دفاع از پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده علوم قرآنی
 
به گزارش ایحا، جلسه دفاع از پایان نامه با عنوان «آثار ایمان به وعده و نصرت الهی در سبک زندگی از دیدگاه قرآن کریم» با نگارش خانم ثریا قاسمی، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد با راهنمایی دکتر زینب روستائی و داوری حجت الاسلام و المسلمین دکتر هادیان در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز برگزار شد.
این پایان نامه در نهایت با نمره ۱۸ و در دانشکده شیراز پذیرفته شد.
در چکیده این پایان نامه آمده است:
از جمله موضوعاتی که در آیات متعددی از قرآن کریم مطرح شده و بر همین اساس نیز در متون دینی و تفسیری انعکاس یافته است بحث وعده امدادهای الهی است. امداد الهی نه تنها مؤمنان بلکه تمامی نوع بشر را در برمی گیرد و شاید بتوان گفت هستی و تمام موجودات حیات خود را در پرتوی همین نصرت و مدد الهی به دست می آورند.
پرسش هایی که پاسخ به آن ها اهمیت دارد این است که این وعده چگونه تحقق می یابد و چه عواملی زمینه ساز آن هستند؟ از طرفی در صورت باور به وعده نصرت الهی، این اعتقاد و ایمان چه تأثیری در زندگی انسان بر جای می گذارد؟ بی شک ایمان به وعده های الهی آثار خود را در آرمان ها و تفکرات و اخلاقیات انسان ها نمایان می سازد.
نتایج حاصل از این پژوهش به روش توصیفی – تحلیلی حاکی از آن است که عواملی همچون ایمان به خداوند، توکل به او، رعایت تقوا، صبر و استقامت در راه خدا، نهراسیدن از دشمنان، احترام به پدر و مادر، انفاق در راه خداوند و... می تواند زمینه نصرت الهی را فراهم سازد و از طرفی این امداد الهی می تواند آثاری همچون افزایش ایمان و آرامش، شکرگزاری، امیدواری، اصلاح اجتماعی و رفاه اقتصادی و ... را در پی داشته باشد.
Share/Save/Bookmark