امتیاز مثبت
۰
 
سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم:
مقالات علمی دانشگاه در شش ماهه اول سال 98 رشد 400 تا 900 درصدی داشته است
دکتر کاوند به تشریح فعالیت های معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم پرداخت و گفت: مقالات علمی دانشگاه در شش ماهه اول سال 98 رشد 400 تا 900 درصدی داشته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۳
کد مطلب: 10615
 
 
به گزارش ایحا، دکتر علیرضا کاوند، سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در جلسه شورای دانشگاه به تشریح فعالیت های معاونت پژوهشی پرداخت و اظهار داشت: برگزاری نشست های تخصصی، همایش های بین المللی و ملی و منطقه ای، امور پایان نامه و مجلات، کارگاه های آموزش نگارش مقالات و امور کتابخانه ها بخشی از فعالیت های معاونت پژوهش در دانشگاه است.


وی افزود: کارگاه های دانش افزایی و مهارت افزایی اعضای هیأت علمی، تشکیل جلسات نقد کتاب، برگزاری کارگاه های آشنایی با نرم افزارهای کاربردی، امور انتشارات و نمایشگاه کتاب، راه اندازی سایت معاونت پژوهش دانشگاه و انجام قردادها و تفاهم نامه های پژوهشی نیز از دیگر فعالیت های معاونت پژوهش و فناوری به شمار می رود.


سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با بیان این که در آینده ای نزدیک کتابخانه دیجیتال دانشگاه نیز راه اندازی خواهد شد، ادامه داد: در همین راستا هماهنگی هایی نیز با دانشکده های علوم قرآنی صورت گرفته است.


وی تأسیس شورای انتشارات دانشگاه، فعال شدن حوزه انتشارات، برگزاری کرسی های مهارت افزایی و ترویجی و کارگاه های آموزشی را از دیگر فعالیت های معاونت پژوهش عنوان کرد و گفت: انعقاد تفاهم نامه هایی نیز با پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، پژوهشگاه صدرا، دانشگاه مالک اشتر، دانشگاه امام صادق(ع)، شورای عالی حوزه های علمیه، مؤسسه منظومه خرد، انجمن قرآن و تحول علوم و سازمان فرهنگ و ارتباطات داشته ایم.


کاوند با بیان این که در سال جاری جشنواره پژوهش در دانشکده های علوم قرآنی با مدل جدیدی نسبت به گذشته برگزار شد، خاطرنشان کرد: نفرات برتر پژوهشی در سال 97 و 98 نیز با سبک جدید و معیارهای متفاوت انتخاب شدند.


وی در پایان به ارائه گزارشی از مقالات علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم پرداخت و افزود: مقالات دانشگاه در شش ماهه اول سال 98 نسبت به 10 سال گذشته رشد 400 تا 900 درصدی در بخش مقالات علمی ترویجی، علمی تخصصی، علمی پژوهشی، همایش های منطقه ای و ملی و بین المللی و بخش ترجمه و تألیف داشته است.
Share/Save/Bookmark