امتیاز مثبت
۰
 
هجدهمین جشنواره قران و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اعلام نفرات برتر به کار خود پایان داد
مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب: 11641
 
 
به گزارش ایحاء، مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب رئیس دانشگاه و دیگر مسئولان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین نقیب در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات دست اندرکاران برگزاری جشنواره، اساتید و مسئولان ارزیابی، به تفسیر آیات 35 و 36 سوره مبارکه نور پرداخت.

وی اظهار کرد: با توجه به این آیه مبارکه، اگر ما در مسیر قرآن و معارف آن قرار گرفته ایم قطعا به اذن خداوند بوده است.  خانه ای که در آن نام و ذکر خداوند یادآوری می شود، همواره میدرخشد. این یادآوری ذکر خدا در واقع همان عمل به فرامین پروردگار هچون اقامه نماز و پرداخت زکات است و خداوند نیز در عوض آن، بندگان خود رزق معنوی که همان قرارگیری در مسیر قرآن است را عنایت می کند.

در ادامه این مراسم دکتر علی اصغر شعاعی مدیر مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ضمن قدردانی از همکاری بخش های مختلف دانشگاه در برگزاری هجدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه، به بیان گزارشی از فعالیت های قرآنی دانشگاه و این دوره از جشنواره پرداخت.

شعاعی اظهار کرد: برگزاری دوره های حفظ، ترجمه، مفاهیم و تربیت معلم قرآن کریم، دوره آموزشی طرح پایش قرآنی ویژه دانشجویان، اساتید و کارکنان، از مهمترین اقدامات این مرکز می باشد.

وی در خصوص این دوره از جشنواره گفت: این دوره با توجه به شرایط کرونایی کشور، به صورت غیرحضوری درون دانشکده ای و سراسری و در چهار بخش اساتید، دانشجویان ، کارکنان و خانواده ها برگزار گردید.

شعاعی افزود: رشته های این دوره شامل 37 رشته بود که به طور کل به بخش های آوایی(شفاهی)، معارفی(کتبی)،پژوهشی، فناوری، ادبی و هنری تقسیم شده و به صورت آنلاین، آفلاین و ارسال آثار برگزار گردید.

وی با بیان اینکه نفرات برتر هر رشته در بخش دانشجویان و اساتید به جشنواره ملی به میزبانی وزارت بهداشت راه خواهند یافت، گفت: برای تمامی راه یافتگان به مرحله ملی دوره های آمادگی برگزار خواهد شد تا نمایندگان دانشگاه با آمادگی کامل در این دوره شرکت نمایند.

در پایان این مراسم اسامی نفرات برتر هر رشته معرفی شدند.
Share/Save/Bookmark