امتیاز مثبت
۱
 
حجت الاسلام و المسلمین الهی زاده در مشهد:
درخشش فارغ التحصیلان ما، مایه امیدواری، نشاط و قوت قلب دست اندرکاران این دانشگاه است
چهارمین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
کد مطلب: 7069
 
 

به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین الهی زاده قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در چهارمین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشکده علوم قرآنی مشهد گفت: درخشش فارغ التحصیلان ما، مایه امیدواری، نشاط و قوت قلب دست اندرکاران این دانشگاه است.

حجت الاسلام الهی زاده گفت: حضور در این مجمع را برای خود و نیز دانشگاه توفیق و نقطه شروع می دانم . برای دیگر دانشکده ها هم مراسم حضور فارغ التحصیلان و ساماندهی و هماهنگی و همکاری آنها، ادامه مسیر تعلیم و تعلم را که داشته اند و خدمت گزاری فرهنگی که می توانند انجام دهند را فراهم کنیم.

 
وی با بیان اینکه هر چه داریم همه از دولت قرآن داریم، افزود: یکی از امتیازاتی که این مجموعه دارد این است که معلم آن الله است. «الرحمن علم القرآن» پس اساتید معزز آیات و نشانه هایی برای معلمی الله را نشان می دهند و نقش آفرینی می کنند و دیگر اینکه متن این مجموعه، متن قرآن است. لذا یک معلم و یک کتاب و این عامل وحدت ماست و قرآن بسیار مبارک است «كِتابٌ أَنْزَلْناهُ إِلَيْكَ مُبارَكٌ»

 
حجت الاسلام و المسلمین الهی زاده در ادامه با ذکر مثالی از نقش پدر در خانواده افزود: فارغ التحصیلان ما که وارد بازار کار شدند بدین معنا نیست که برو و دل از تو بریدم بلکه درخشش شما مایه امیدواری، شوق و ذوق نشاط و تشکر همه دست اندرکاران است. هر چه شما بیشتر موفق باشید نشان دهنده درستی این کار است لذا موفقیت ما در موفقیت شما است. ادامه راه ما در موفقیت شماست و از خداوند می خواهیم به برکت قرآنی که در دل و ذهن شما وجود دارد، وجود شما را در هر جایی که باشد پر خیر و برکت قرار دهد. و جعلکم مبارک این ما کنتم.
این مجمع که شامل دانشجویان ورودی ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۴ و جشن فارغ التحصیلی دانشجویان برادر ورودی 94 مقطع کارشناسی ارشد این دانشکده بود، با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین الهی زاده قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، محمد روح الامینی مشاور علم و فن آوری رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام زارع مهرجردی ، رئیس دانشکده علوم قرآنی مشهد در ابتدا به بیان تاریخچه این مجمع پرداخت و گفت: اگر این مجمع جز این دید و بازدید و نشست در کنار هم بهره دیگری نداشت، همین کافی بود چه برسد به اینکه این مجمع می تواند فواید و برکات زیادی برای خود داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به نکات مطرح شده توسط نمایندگان دانش آموختگان در مورد خودباوری دانشجویان این دانشگاه که شاید وقتی از این دانشگاه بیرون می روند و وارد جامعه کار می شوند کمتر احساس می کنند که خود را نمایش دهند و احساس کمبودی داشته باشد .

حجت الاسلام و المسلمین زارع مهرجردی در ادامه به بیان آمار دانش آموختگان این دانشکده پرداخت و افزود: تاکنون قریب به ۶۷۵ نفر از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند که شامل ۵۵۰ نفر در مقطع کارشناسی و ۱۲۵ نفر در مقطع کارشناسی ارشد بوده که ۳۳۹ نفر آنها زن و ۳۳۶ نفر مرد بوده اند.

رئیس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد در ادامه به بیان افتخارات این دانشکده پرداخت و گفت: قریب به ۳۱.۶ درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی حدود ۱۷۴ نفر در مقطع کارشناسی ارشد قبول شده و نیز ۱۹ نیز در مقطع دکتری مشغول تحصیل می باشند. و نیز اینکه در پانزدهمین المپیاد دانشگاه این دانشکده با حدود کسب ۲۶ رتبه برتر در این المپیاد حائز رتبه برتر شده است.

Share/Save/Bookmark