امتیاز مثبت
۰
 
مراسم استقبال از دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شاهرود برگزار شد
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از شاهرود ، مراسم استقبال از دانشجویان جدید الورود در دانشکده علوم قرآنی شاهرود برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب: 5863
 
 
در این مراسم که با حضور رئیس ، اساتید ، کارکنان و دانشجویان این دانشکده برگزار گردید ، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ، دکتر شریعتمدار طهرانی رئیس دانشکده علوم قرآنی شاهرود ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی ، اظهار کرد : امام علی (ع) می فرمایند :« بدانید که هیچ کس بعد از داشتن قرآن فقر و تهی دستی ندارد و هیچ کس بیش از آن که خداوند متعال قرآن کریم را به او عنایت بفرماید غنی و بی نیاز نیست» . داشتن ثروت و مال دنیا ، بدون داشتن قرآن ، غنی بودن محسوب نمی شود .
وی ، کفر ، نفاق ، گمراهی و نداشتن هدف را بزرگترین دردهای بشر در جهان امروز دانست و بیان کرد : دردها تنها از طریق قرآن است که التهام می یابند. از قرآن کمک بگیرید که قرآن شفاء است . قرآن سخت ترین درد ها را دوا می کند.
حجت الاسلام شریعتمدار با بیان اینکه قرآن کریم مسیر زندگی و راه سعادت را مشخص کرده است ، افزود : مسیر باید خدایی باشد. ما خدا را شاکریم که دانشجویان عزیز ما راه خدایی بودن را پیدا نموده اند و در سایه قرآن کریم و راه پیمودن در وادی قرآن و آموزش قرآن ، راه تعالی و سعادت را پیش گرفته اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم پرداخت و اظهار کرد :  دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ، تنها دانشگاه تخصصی قرآن کریم در کشور می باشد که ریاست آن را رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و نماینده ولی فقیه برعهده دارد.
پخش پیام تبریک حجت الاسلام الهی زاده قائم مقام دانشگاه ، مداحی ، پخش کلیپ و اهدای بسته های فرهنگی از دیگر برنامه های این مراسم بود.
Share/Save/Bookmark